قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه سیاست و اقتصاد: یک فعال سیاسی و از مبارزان دوران انقلاب اسلامی گفت: آیت‌الله هاشمی، زود بود که از دنیا رفت و زود بود که هاشمی کشور را تنها گذاشت.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ایکنا) از اصفهان، فضل‌الله صلواتی، فعال سیاسی و از مبارزان دوران انقلاب اسلامی، شب گذشته پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه در مراسم ترحیم و گرامیداشت «انقلابی خستگی ناپذیر،آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» که در مسجد اعظم حسین‌آباد اصفهان برگزار شد، اظهارکرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی یک روحانی آزاده و یک روحانی انقلابی بود که همه چیز خود را برای انقلاب فدا می‌کرد.
وی افزود: ایشان اهل روستایی در اطراف رفسنجان بود و نسبت به سایر افراد وضع مالی بهتری داشتند، اما ایشان تمام ثروت‌شان را برای طلبه‌های زندانی دادند و برای آن‌ها خانه تهیه می‌کردند.
این نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مرحوم هاشمی، عاشق ایران و امیرکبیر ایران بود و بعد از ۱۵۰ سال زمانی که از شخصیت امیرکبیر صحبت می‌شد، ایشان برای امیرکبیر گریه می‌کردند.
صلواتی با بیان اینکه اما به این شخصیت انقلابی، بی محبتی‌ها و جفاهایی نیز شد، تصریح کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی از نظر علمی یک شخصیت بالایی بود، تفسیر راهنمای ایشان شانه می‌زند به تفسیر المیزان و امروزه یکی از بهترین تفسیرهای زمان ماست و همچنین کتاب ایشان درباره فلسطین، یکی از اولین کتاب‌هایی بود که در مورد فلسطین در ایران ترجمه شد.
وی ادامه داد: مرحوم  هاشمی همیشه در خدمت ایران بود و نگرانی داشت که مبادا آبروی ایران برود و مبادا مسئولی خطا کرده و این خطا به گوش سایر کشور ها برسد و آبروی ایران برود.
نماینده اسبق اصفهان با اشاره به شخصیت‌هایی نظیر شهید بهشی، مطهری و آیت‌الله طاهری، گفت: آیت‌الله هاشمی، زود بود که از دنیا رفت و زود بود که هاشمی کشور را تنها گذاشت؛ درست است که خدا پشتیبان دین، کشور و انقلاب و مردم ایران خواهد بود، ولی در عین حال کشور به چنین شخصیت‌هایی احتیاج دارد.
این استاد دانشگاه و روزنامه نگار بیان کرد: طی مطالعاتی که داشته‌ام، بعد از امیرکبیر ، مصدق، مدرس، و بازرگان ندیدم کسی بیش از مرحوم هاشمی رفسنجانی عاشق ایران باشد و طی چندین جلسه‌ای که با ایشان بعد از انقلاب و در چندین سال اخیر داشتم، ایشان سراپا سوز و درد بود و همیشه می‌گفتند که «من نباشم، اما انقلاب باشد» و تأکید می‌کردند که هیچ‌‍گاه حرفی زده نشود که ایران سبک شود و حرفی زده نشود که تحریم‌ها اضافه گردد.
وی ادامه داد: درست است هاشمی یک روحانی و مدافع اسلام بود و سخنش، سخن اسلام؛ ولی از نظر ملی، ایران دوستی و کشور دوستی حرف اول را می‌زد.
وی گفت: هاشمی محور، میاندار، اصل و استخوان کشور بود و امروز دست کشور از چنین شخصیتی بزرگ و بلند مرتبه کوتاه شده است.
وی در پایان تصریح کرد: اگر هاشمی بود قطعا مشکلات سوریه و عراق را با روابط و با خردی که داشت حل می‌کرد، در دوره ریاست جمهوری ایشان،روابط ایران با تمام کشورها دوستانه بود.

منبع

مطلب آیت‌الله هاشمی زود کشور را تنها گذاشت/ هاشمی عاشق ایران و امیر کبیر ایران بود در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.