قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه فعالیت های قرآنی: سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از شروع کارگاه های تعلیمی دوره تربیت داور عمومی مسابقات قرآن کریم از دهم اسفند در این هستان رویداد داد.

محسن تقی پور، سرپرست اداره مور قرآنی چهار محال و بختیاری  در گفت و گو به همراه رویدادگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از چهارمحال و بختیاری به همراه اعلام این رویداد افزود: این اداره تلاش دارد تا به همراه تعلیم داوری مسابقات قرآن کریم و ارتقاء مهارت و سطح علمی داوران، سنجش و ارزیابی مسابقات به همراه شیوه ای نوین و علمی صورت پذیرد و از طریق تربیت داوران ماهر و کارآزموده قرآنی، گامی بلند در راه برقراری عدالت در تمامی سطوح مسابقات قرآنی برداشته شود.
وی به همراه اشاره به اینکه دوره تعلیمی تربیت داور عمومی مسابقات قرآن کریم در منطقهانجام برگزار می شود، گفت: این دوره تعلیمی در سه بخش تجوید، صوت و لحن برگزار می شود.
تقی پور به همراه بیان اینکه این دوره تعلیمی به همراه حضور اساتید نخبه کشوری برگزار می شود، تصریح انجام: ثبت نام برای این دوره از اول دی آغاز انجام گرفت و تا دهم نیز ادامه داشت.
وی ادامه داد: ۱۴۰ نفر از مربیان، قاریان و حافظان قرآن برادر و خواهر هستان چهارمحال و بختیاری در دوره تربیت داور قرآن‌کریم که زیر نظر اداره امور قرآنی هستان برگزار خواهد انجام گرفت، ثبت‌نام انجامند و از این تعداد بعد از آزمون های اولیه ۲۵ برادر و ۳۰ خواهر برای شرکت در کارگاه های تعلیمی انتخاب انجام گرفتند.
سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان انجام: قبولی در آزمون ورودی، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و داشتن حداقل سن ۲۵ سال و حداکثر ۵۰ سال از حیاتیترین شرایط شرکت در این دوره تعلیمی هست.
وی تصریح انجام: کارگاه صوت و لحن در روزهای پنجشنبه دهم و جمعه یازدهم اسفند به همراه حضور هستاد محسن یار احمدی و کارگاه تجوید روزهای چهارشنبه ۱۶ و پنجشنبه ۱۷ اسفند به همراه حضور هستاد سید محسن موسوی بلده برگزار می شود.
تقی پور به همراه تاکید براین نکته که آزمون ورودی این دوره نیز روز جمعه ۱۸ اسفند برگزار می شود افزود: کلاس های خواهران از تایم ۸ صبح الی ۱۲ و کلاس برادران از تایم ۱۳ الی ۱۷ عصر برگزار می شود.
سرپرست اداره امور قرآنی گفت: آزمون ورودی این دوره در ۲ بخش کتبی و شفاهی برگزار می شود که کتبی این آزمون به صورت تستی و شفاهی از طریق فایل صوتی هست .
تقی پورتصریح انجام: شرکت کنندگان در این دوره به همراهید صوت خود را متناسب به همراه رشته ای که انتخاب انجامه اند به صورت ترتیل برای رشته تجوید و به صورت تحقیق برای رشته صوت و لحن در روز آزمون تحویل دهند.
وی گفت : فایل های صوتی این آزمون به سازمان دارالقرآن الکریم کشور ارسال می شود و بعد از داوری و بررسی تلاوت ها نتایج پس از جمع بندی آزمون کتبی و شفاهی اعلام می شود و پذیرفته انجام گرفتگان در دوره تربیت داور عمومی شرکت انجام میدهند.
سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری افزود: به همراه اجراي اين دوره ، علاقمندان به داوري در رشته‌هاي تجويدو صوت و لحن پس از احراز شرايط گزينش، به همراه توجه به رشته قبول انجام گرفته در کلاس های تعلیمی حضوري در هر يك از رشته‌ها شركت نموده و ضمن آشنایی به همراه هستانداردهای موجود در امر داوری و انجام كارورزي‌هاي متعدد و شرکت در آزمونهای پایانی، طریقه صحیح و یکسان داوري را فرا خواهند گرفت.
وی همچنین بیان انجام: شركت كنندگان در دوره در صورت كسب حد نصاب نمرات در دو بخش آزمون‌هاي كتبي و داوري عملي در رشته مربوطه علاوه بر دريافت گواهينامه داوري ، مجوز داوري در هستان را دريافت خواهند نمود.

 

منبع

مطلب اعلام زمان کارگاه های تعلیمی دوره تربیت داور عمومی مسابقات قرآن چهار محال و بختیاری در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.