قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه فرهنگی: هستاد زبه همراهن و ادبیات فارسی در نشست «هم اندیشی و مشاعره انقلاب» گفت: انقلاب اسلامی جان دوبه همراهره‌ای به پیکره نحیف ادبیات دهستانی معاصر در ایران دمید. حرکت آقام و حوادث بکر انقلاب، تا حد زیادی نویسندگان ادبیات دهستانی معاصر را به بومی نویسی دعوت انجام.

به نقل رویدادگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از هستان مرکزی، امروز، ۱۱ بهمن ماه، به معقولت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشت ادبی به همراه عنوان «هم اندیشی و مشاعره انقلاب» در محل سالن جلسات اداره تعلیم وپرورش منطقهستان زرندیه به همراه حضور مسئولان و هنرمندان برگزار انجام گرفت.
دکتر رحیم طاهر از اساتید زبه همراهن و ادبیات فارسی در این نشست گفت: ادبیات دهستانی معاصر ایران در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی دچار رکود و تکرار انجام گرفته بود و حتی در مقاطعی به بن بست رسیده بود. انقلاب اسلامی جان دوبه همراهره‌ای به پیکره نحیف ادبیات دهستانی معاصر در ایران دمید. حرکت آقام، مبه همراهرزات، و حوادث بکر انقلاب، تا حد زیادی نویسندگان ادبیات دهستانی معاصر را به بومی نویسی دعوت انجام.
وی افزود: تغییر و تغییر اساسی و بنیادینی که انقلاب اسلامی ایران در شاخه‌های مختلف هنر، از جمله دهستان و شعر، پدید آورده، به هیچ وجه قابل انکار نیست. این تغییر و دگرگونی به گونه‌ای هست که هنر و ادبیات ایران را به سادگی و وضوح می‌توان به دو بخش قبل و بعد از انقلاب، تقسیم انجام و تفاوت‌های آشکار آن را در جنس و مبنا و ماهیت تحلیل انجام.
به نقل ایکنا؛ احمد جوانآقا، مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقهستان زرندیه نیز در حاشیه این مراسم گفت: این جلسه در رهستای ایجاد تعامل و همدلی بین ادارات و نهادهای فرهنگی و مشارکت بین بخشی برگزار انجام گرفت که می‌تواند ثمرات زیاد نیکوی را برای آینده فرهنگ و ادبیات این منطقهستان در بر داشته به همراهانجام گرفت.
وی شناسایی هستعدادهای نوجوان و جوان و ساماندهی جلسات ادبی را از اهداف اداره ارشاد زرندیه عنوان انجام که به همراه برگزاری چنین پلن‌هایی مقدمات آن چیده می‌شود.
جوانآقا ادامه داد: ادبیات انقلاب اسلامی ادبیاتی متعهد هست از آقام و برای آقام. این ادبیات تفننی و خالی از وظیفه و رسالت نیست. بلکه بیان خشم و طوفان شاعران و نویسندگانی هست که از میان توده آقام برخهسته و در کوره داغ حماسه آفرینی‌ها و ایثارها صیقل یافته‌. دنبال این ادبیات ابلاغ ارزش‌های والای انسانی هست، لذا حرفی نو دارد.

منبع

مطلب انقلاب اسلامی ادبیات دهستانی معاصر را به بومی نویسی دعوت انجام در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.