قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

به نقل قائم منطقه نیوز به گرازش از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در نشست مذاکرات مشترک ایران و عراق به همراه تبریک پیروزی‌های پی در پی ملت عراق، مرجعیت دینی و دولت این کشور در برابر داعش، اظهار انجام: ملت عراق به توفیقات بزرگی در یکپارچگی سرزمینی دست یافتند و به همراه تدبیر مسئولین و آقام این کشور توطئه های دشمنان نقش بر آب انجام گرفت.

معاون اول رییس‌جمهور به همراه اشاره به این که روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق روابطی زیاد نیکو و ساخانومده هست، افزود: معقوله همراهت دو کشور در بخشهای مختلف به سطح قابل قبولی رسیده و روابط سیاسی پایتخت و بغداد روابطی راهبردی هست و اشتراکات متعدد دو ملت می تواند زمینه ساز گسترش روابط اقتصادی فی‌مابین به همراهانجام گرفت.

وی خاطرنشان انجام: اکنون در مقطعی هستیم که عراق بر زیادی از مشکلات غلبه انجامه و به همراه قدرت به دنبه همراهل به همراهزسازی هست و جمهوری اسلامی ایران که در مشکلات و پیروزی‌ها در کنار ملت عراق بوده، آمادگی دارد در دوران به همراهزسازی این کشور نیز مشارکت جدی داشته به همراهانجام گرفت.

وی از آمادگی ایران برای حضور و مشارکت در به همراهزسازی عراق رویداد داد و گفت: ایران آمادگی دارد خط اعتبه همراهری تا میزان ۳ میلیارد دلار در اختیار عراق قرار دهد تا شرکت‌ها و بخش خصوصی ایران بتوانند مشارکت جدی‌تری در به همراهزسازی عراق داشته به همراهشند.

جهانگیری حیاتی‌ترین محدودیت پیش روی معقوله همراهت اقتصادی دو کشور را مسائل به همراهنکی دانست و اظهار انجام: مسائل به همراهنکی دو کشور هنوز در نقطه ابتدایی هست که لازم هست به همراه تدبیر و راهکارهای معقول به دنبه همراهل حل و فصل این مسائل به همراهشیم.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین بر ضرورت تجارت آزاد میان ایران و عراق تأکید و تصریح انجام: تجارت آزاد می‌تواند زمینه ای برای افزایش مبه همراهدلات اقتصادی ایران و عراق به همراهانجام گرفت.

وی به همراه اشاره به مشکلات برخی پیمانکاران و شرکت‌های خصوصی ایرانی که در عراق فعالیت دارند، افزود: برخی شرکت‌های ایرانی هنوز مطالبه همراهتشان پرداخت نانجام گرفته که لازم هست این موضوع حل و فصل شود تا این شرکت‌ها بتوانند نقش پررنگ‌تری در به همراهزسازی عراق ایفا کنند.

جهانگیری بر ضرورت اتصال راه‌آهن ایران و عراق تأکید انجام و گفت: اتصال راه‌آهن دو کشور نیازمند احداث یک پل و ایجاد ۳۰ کیلومتر خط ریلی هست که به همراه تحقق این امر عراق می تواند به آسیای میانه و چین دسترسی داشته به همراهانجام گرفت و خط ریلی ایران نیزتا دریای مدیترانه ادامه خواهد یافت.

معاون اول رییس جمهور از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها به همراه عراق در حوزه دارویی رویداد داد و گفت: ایران آمادگی دارد همکاری‌های خود را به همراه عراق بدون هر گونه محدودیتی در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز افزایش دهد.

وی همچنین ضمن اعلام آمادگی ۲۴ تایم انجام گرفتن گمرکات ایران، خاطرنشان انجام: توافقات نیکوی در زمینه گمرکات و هستاندارد میان دو کشور انجام انجام گرفته اما هنوز مشکلات و محدودیت‌هایی وجود دارد که به همراهید به همراه همکاری دو کشور برطرف شود.

جهانگیری همچنین به مسأله اروند رود اشاره و تصریح انجام: متاسفانه زیاد از ۳۰ سال هست که آقام دو کشور از مزایای این رودخانه محروم هستند و به همراه توجه به اینکه ساز و کارهای لازم در قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر پیش‌بینی انجام گرفته، امیدوارم هر چه زودتر مذاکرات لازم انجام و شاهد حل و فصل مسائل اروند رود به همراهشیم.

وی یکی از دغدغه‌های آقام ایران را مسأله ریزگردها عنوان انجام و به همراه اشاره به اینکه منشأ بخش زیادی از ریزگردها در کشور عراق هست گفت: آقام هستان‌های خوزستان و ایلام به همراه مشکلات متعدد ناشی از ریزگردها مواجه هستند که انتظار داریم این مسأله به همراه همکاری مشترک دو کشور هرچه سریع‌تر حل و فصل شود.

نخست‌وزیر عراق نیز در این مذاکرات مشترک به همراه اشاره به روابط دیرینه دو ملت و اشتراکات تاریخی و دینی گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند روابط دو کشور را تخریب کند و ما مسئولیت داریم که معقوله همراهت دوجانبه را در همه زمینه‌های سیاسی، ‌اقتصادی و فرهنگی تقویت کنیم.

حیدر العبه همراهدی به همراه اشاره به تلاش عراق در جهت لایروبی و پاکسازی شط‌العرب (اروند رود) گفت: امیدوارم مسائل مرتبط به همراه شط‌العرب (اروند رود) از طریق مذاکرات طرفین حل و فصل شود.

وی به همراه اشاره به مشکلات پیش روی تعاملات به همراهنکی دو کشور، افزود: عراق آماگی دارد تلاش های لازم را برای حل این مشکلات و تسهیل مبه همراهدلات به همراهنکی انجام دهد.

نخست‌وزیر عراق به همراه اشاره به این که بغداد در دوران به همراهزسازی و ابداًح زیرساخت‌های این کشور از حضور شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه به همراهزسازی عراق قدردانی انجام و گفت: بخش خصوصی ایران سرمایه‌گذاری‌های نیکوی در این زمینه داشته هست.

در این نشست برخی وزرای ایرانی و عراقی نیز گزارشی از آخرین وضعیت معقوله همراهت دوجانبه ارائه انجامند و مسائل به همراهنکی مورد بحث و تبه همراهدل نظر قرار گرفت و رییس کل به همراهنک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و همتای عراقی وی نیز پیشنهادهایی برای حل و فصل مسائل به همراهنکی دو کشور ارائه انجامند.

منبع

مطلب ایران آمادگی دارد در به همراهزسازی عراق مشارکت جدی‌تر داشته به همراهانجام گرفت در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.