قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه جهاد و حماسه: کاروان راهیان نور دانش‌آموزان خواهر منطقه ۱۱ صبح امروز به دیدار با شهدای هویزه رفتند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) کاروان راهیان نور دانش‌آموزان خواهر منطقه ۱۱ تهران صبح امروز، شنبه نهم بهمن‌ماه از یادمان شهدای هویزه دیدن کردند و با این شهدای بزرگوار آشنا شدند، شهدایی که با دلاوری و بصیرت با دستانی خالی در مقابل دشمن مسلح ایستادگی کردند و عزت کشور را حفظ کردند.

یادآور می‌شود، شهر هویزه در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی سوسنگرد، مرکز یکی از بخش‌های دشت آزادگان است. نیروهای بعثی در ابتدای آغاز جنگ با اشغال شمال و شرق هویزه، عملاً آن را محاصره کرد. عملیات هویزه در ۱۵ دی ماه ۱۳۵۹ صورت گرفت و رزمندگان از این منطقه نفوذ کردند و به محل استقرار دشمن در جنوب کرخه هجوم بردند، در این حمله ۸۰۰ نیروی عراقی را اسیر کردند که این تعداد تا آن روز بی‌سابقه بود.

با شروع پاتک‌های دشمن، نیروهای خط مقدم عملیات که گروهی از پاسداران هویزه، حمیدیه و اهواز و گروهی از داشجویان پیرو خط امام بودند در محاصره قرار گرفتند و تعدادی از آنان از جمله سید حسین علم‌الهدی، فرمانده سپاه هویزه به شهادت رسیدند. در طی عملیات بیت‌المقدس در اردیبهشت ۱۳۶۱ منطقه هویزه با رمز یا علی بن ابیطالب علیه‌السلام آزاد شد و پیکر عزیز این شهدا در مکانی که امروز به عنوان یادمان شهدای هویزه میزبان زائرین است، شناسایی شد.

منبع

مطلب بازدید دانش‌آموزان منطقه ۱۱ از یادمان شهدای هویزه در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.