قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه اجتماعی: فرمانده نیروی انتظامی مازندران گفت: شبکه‌های مجازی در صورت داشتن شاکی خصوصی از سوی نیروی انتظامی برخورد جدی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران به نقل از خبرگزاری تسنیم از آمل،  سیدمحمود میرفیضی فرمانده نیروی انتظامی مازندران عصر امروز ۲۹ دی ماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ۹ ماهه نیروی انتظامی شهرستان آمل گفت: پلیس امین جامعه بوده و همه از پلیس انتظار دارند که پاسخگوی مطالبات جامعه باشند و پلیس نیز موظف است تا خادم همه مردم باشد.

وی افزود: به منظور و توجه بر مطالبات مردم و به دنبال امنیت و آرامش مردم در استان نیروی انتظامی در اجرای طرح‌هایی به نام ظفر در سطح شهرستان‌های مازندران است.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران با اشاره به اینکه در شهرستان آمل اجرای طرح ظفر یک، شروع شده است و ماموران انتظامی در قالب تیم‌هایی به اجرای ماموریت‌هایی در سطح شهرستان پرداختند، تصریح کرد: ماموران این شهرستان در این طرح ظفر نتایج خوبی را بدست آوردند و طی ۲۴ ساعت در زمینه قاچاق توانستند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق ضبط کنند.

وی ادامه داد: در اجرای طرح نو طی ۲۴ ساعت در حوزه اعتیاد و خرده‌فروش‌ها که از خواسته‌های مردم و نکات مهم پلیس است به دستگیری ۱۳ خرده فروش و ۲۵ معتاد و عامل فروش به موادمخدر پرداختند و حدود ۱۳ کیلوگرم انواع موادمخدر را کشف و ضبط کردند.

میرفیضی با بیان اینکه در حوزه سرقت نیز افرادهای تحت تعقیب دستگیر شدند و چند نفر از ارازل و اوباش که بدنبال آغاز فعالیت‌هایی در سطح شهرستان بودند شناسایی و دستگیر شدند، اظهار کرد: اجرای این علمیات‌ها در امر امنیت و آرامش تاثیر بسزایی دارد و آن چیزی که مردم به عنوان آرامش به دنبال آن هستند از سوی پلیس در در دستور کار نیروی انتظامی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ساماندهی شبکه‌های مجازی و اجتماعی افزود: در امر فضای مجازی امروزه بسیاری از جرائمی که در کف خیابان اتفاق می‌افتاد اکنون در فضای مجازی رفته است. در گذشته اگر یک متهم با یک شاکی داشتیم اکنون یک متهم با ۱۰۰ نفر شاکی داریم و این موجب گستردگی کار پلیس خواهد شد.

میرفیضی مهمترین موضوع جهت اقدام از سوی نیروی انتظامی آگاه سازی مردم با اجرای طرح پیشگیری مطرح کرد و گفت: در این حوزه اجرای طرح مقابله است که تاکنون اقداماتی در سطح شهرستان در زمینه پیشگیری به ویژه با هماهنگی‌های لازم با صداوسیما مرکز استان و سطح کشور انجام شده و از طریق کارشناسان برنامه‌ای تهیه شده است.

بیش از ۶۰ درصد از افراد جامعه در فضای مجازی فعالیت دارند 

وی افزود: با توجه به اینکه استفاده بیش از ۶۰ درصد از افراد جامعه در فضای مجازی فعالیت دارند جوانان هستند و بالای ۲۸ میلیون نفر از جمعیت کشور از این فضا استفاده می‌برند باید ساماندهی لازم انجام شود اگر چه از سوی نیروی انتظامی اقدامات برخوردی یا مقابله‌ای در دستور کار است.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: بیش از ۶۰ درصد از جرائم در زمینه مالی است که باید اقدامات لازم برای پیشگیری انجام داد و حدود ۸۰ درصد از پرونده‌های استان کشف شده، حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد از افزایش جرایم را در زمینه فضای مجازی داریم.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از این شبکه‌ها یکسری از سازمان‌های متولی امر هستند و باید به آن کارها بپردازند در کنار اینکه نیروی انتظامی طبق قوانین مشخص شده برای آنها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

میرفیضی خاطرنشان کرد: پلیس در زمینه‌های مالی، حیثیتی و حرمت از سوی مردم در شبکه‌های مجازی شاکی داشته باشد، شناسایی و پیگیری لازم را لحاظ می‌کند.

منبع

مطلب برخورد نیروی انتظامی با شبکه‌های مجازی متخلف در استان در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.