قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

به نقل ایکنا از یزد، محمدحسین صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در همایش هنر شیدایی، هفته هنر انقلاب را فرصت زیاد نیکوی برای تبیین و معرفی هنر انقلاب دانست و اظهار انجام: اگر به طور دقیق به تعبیر هنر متعهد نگاه کنیم، می‌بینیم هنر نمی‌تواند غیر متعهد به همراهانجام گرفت. هنر خودش را در قبه همراهل یک چیزی مسئول می‌داند.
وی افزود: گاهی هنر را برای منافع زیر دستان، زجر کشیدگان، محرومان و مظلومان، متعهد می‌دانیم و اگر فرد در این زمینه تلاش کند و خود را مسئول این قشر بداند یک تعهد هست. گاهی هم کسی می‌گوید من در مقابل مظلومان و محرومان تعهد ندارم و به نقطه مقابل متعهد هستم که این نوع تعهد، تعهد مادی و دنیوی هست.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه اشاره به بیان امام راحل (ره) که «هنر را دمیدن روح تعهد در کالبد انسان‌ها» دانستند، گفت: در هنر، نوع تعهد و عهد حیاتی هست. شهید آوینی معتقد هست این عهد همان عهد ازلی هست. این عهد، عهدی هست که در روز الست از آدمی گرفته انجام گرفت که نبه همراهید راه بندگی شیطان را طی کند و به گفته شهید آوینی این هنر هست.
صفار هرندی در ادامه به همراه بیان این‌که ما عملا هنر متعهد و غیر متعهد نداریم، گفت: هنری که به عهد ازلی متصل نبه همراهانجام گرفت، نام آن را نمی‌توان هنر گذاشت، بی هنری هست. هنری که مروج فضیلت‌های انسانی نبه همراهانجام گرفت، فن هست و ظاهر هنر را دارد، زیبه همراهیی هم در آن به تصویر کشیده انجام گرفته و در قالب یک کلام و ترسیم در آمده هست ولی اگر قرار به همراهانجام گرفت این هنر در خدمت زورمندان عالم قرار بگیرد و به پتکی تبدیل انجام گرفته و بر سر مظلومان فرود آید، این به همراه آن عهد نخستین منافات دارد بنابراین، این هنر نیست.
وی به همراه بیان این که نظام سرمایه‌داری و هستکبه همراهری در رهستای اهداف شوم خود در جوامع مختلف از هنر هستفاده ابزاری می‌کنند، گفت: در ابتدا، نوع حضور آمریکا و نظام سلطه در ناحیه خاورمیانه به همراه ابزار هنری، رسانه و سینما به عنوان یک منجی جلوه داده انجام گرفت ولی خودشان اعتراف می‌کنند که ما هیچ وقت نخوهستیم داعش و القاعده را از بین ببریم، ما به همراهید آن‌ها را مدیریت کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هنرمند واقعی کسی هست که این روابط و توطئه‌های دشمنان را متوجه شود و احساسات پاک فطری خود را در خدمت فناوری که در اختیار اوست یعنی هنر به کار بگیرد و متأثر از فطرت پاک انسانی خود این نقطه‌های پیچیده و پنهان را برای عامه آقام عیان کند.
صفار هرندی به همراه اشاره به وجود برخی هنرمندان کاسب در جامعه گفت: هر تعداد کاسبی بعضی از این هنرمندان ضرری به جایی نمی‌رساند و اشکالی هم ندارد اما وقتی نام هنر را به معنی واقعی هنر می‌خواهیم روی کاری و اثری بگذاریم این هنر به تعبیر شهید آوینی یعنی شیدایی حقیقت و هنرمند شیدای حق هست. سرگشته دارد دنبه همراهل آن چیزی می‌رود که فطرت انسانی او را راهبری می‌کند.
وی به همراه بیان این‌که هنرمندی فقط فنون نیست، هنرمندی حکمت هست که به همراهید در وجود آدمی بجوانجام گرفت و تصویر دیگری را از واقعیات جهان و حقایق هستی پیش روی فرد به همراهز کند، تصریح انجام: هنر جوشش هست و ریشه‌ها و عمق این جوشش در همان نقطه عهد ازلی تعریف انجام گرفته هست. هنرمندی که این طور قراردادهای خود را گذاشته، خداوند هم او را به سمت دیگری راهبری می‌کند. این هنرمند احساس تعهد و احساس وظیفه می‌کند که به همراه حقایق دوران خودش همسو شود و کسی که این انگیزه‌ها را ندارد چشمش گشوده نمی‌شود و ابداً حقایق را نمی‌بیند.
یادآور می شود در این همایش از ۲۴ هنرمند شاخص پیشکسوت و جوان در رشته‌های مختلف هنری که سال ۹۶ در زمینه خلق آثار فاخر و متعهد تلاش انجامه‌اند و برخی نیز در جشنواره‌های مختلف خوش درخشیده‌اند به همراه اهدای لوح تقدیر، تندیس و هدایایی تجلیل انجام گرفت.

منبع

مطلب برگزاری همایش هنر شیدایی در یزد/تجلیل از هنرمندان یزدی در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.