قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

به گزارش قائم شهر نیوز، سردار قاسم رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در مرز اینچه‌برون اظهار داشت: در سال ۹۵ بیش از ۵۷۰ تن انواع مواد مخدر در نقطه صفر مرزی کشف شده که بیشترین کشفیات  در مرزهای شرق کشور بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: همان‌گونه که در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ افزایش کشفیات داشتیم، همان‌طور نیز میزان کشفیات سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۸ درصد افزایش کشف موادمخدر داشتیم.

وی تصریح کرد: عمده ورود قاچاق از مرز مشترک پاکستان است و به علت همکاری با کشور افغانستان، قاچاق از مرز افغانستان به حداقل رسیده است.

رضایی اظهار داشت: اقدامات انجام شده در راستای مرزهای انسدادی در سال‌های گذشته صورت گرفته و قاچاق مولد به سمت مسیر دریای عمان و خلیج فارس رفته است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی اظهار داشت: در سال ۹۵ حداکثر ۱۰ درصد اعتبارات انسدادی پیش بینی شده محقق شد و بیشتر طرح‌ها در این راستا باقی ماند که امیدواریم دولت در سال ۹۶ توجه ویژه به کسر اعتبارات ۹۵ و اعتبار خاص در سال ۹۶ با توجه به آغاز برنامه ششم داشته باشد.

وی گفت: در سال ۹۵ در مورد کالاهای هدف مانند البسه، صنعت نساجی، پارچه، شکر که جزء اهداف جدی ما بود ۳ تا ۵ برابر افزایش کشفیات داشتیم. در سال ۹۶ در بخشی از کشور ترکمنستان که مرز آبی مشترک داریم توافقات خوبی صورت خواهد گرفت اما در بخش خشکی موضع خاصی نداریم که امیدواریم با تعاملات و همکاری‌های لازم بتوانیم در خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان که مرز مشترک با ترکمنستان داریم بازارچه مشترک با این کشور ایجاد کنیم چراکه به نفع دو کشور خواهد بود.

منبع

مطلب بیش از ۵۷۰ تن انواع موادمخدر در مرزهای کشور کشف شد در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.