قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

کانون خبرنگاران نبأ: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: شیخ نمر باقر النمر روحانی شهید، عالم شجاع و مبارزی بود که ایستگاه‌های ایمان، هجرت و جهاد را به درستی طی کرد تا به ایستگاه شهادت رسید، امروز تجلیل از شیخ نمر، تجلیل از روحانیت، علم تقوا و جهاد است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، نشست بیستم از سلسله نشست‌های ستارگان محراب، ویژه بزرگداشت شهید آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان کشور عربستان شامگاه شب گذشته همزمان با اولین سالگرد این عالم مجاهد با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری، رئیس امور رسیدگی به مساجد کشور، حجت‌الاسلام محسن محمودی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام حسن لزومی، امام جمعه پاکدشت، خانواده معظم شهدا و حضور کم نظیر دیگر مسئولین شهرستانی و امت خداجوی شهرستان پاکدشت در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهرستان برگزار شد.
حجت‌الاسلام تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در این نشست گفت: روحانیت، اول خود را به علم و معرفت مجهز می‌کند و به عنوان کارشناس مسائل دینی از حوزه علمیه بهره می‌گیرد و سپس با مواعظش علوم را تقدیم جامعه می‌کند، سطح فرهنگ دینی جامعه را بالا می‌برد و در نهایت در تحکیم مبانی دینی همت می‌گمارد.
وی ادامه داد: شیخ نمر چنین دورانی را طی کرد و سپس وارد میدان جهاد شد و با همین سرمایه به مقابله با طاغوت دوران خود پرداخت، شیخ نمر با نظام منحرف و عیاش سعودی و نوکر استکبار جهانی روبرو شد و تا پای جان در برابر آنان ایستاد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به موضوع این نشست با عنوان «ستارگان محراب»، افزود: ائمه جماعات ستارگان درخشانی هستند که در سنگر مساجد می‌درخشند.
وی با بیان اینکه امروز همه سر سفره شهدا نشسته‌اند، خطاب به مسئولین اذعان کرد: اگر امروز کاری از پیش می‌رود و ایران اسلامی در برابر مستکبرین ایستادگی می‌کند از برکت خون شهدا است، این قدرت ولایت و خون شهدا است که ایران اسلامی به عنوان یک ابر قدرت در دنیا مطرح شده است.

شهید، سالک الی الله است
وی رزمندگان اسلام را دلیران مرد، دوستان دشمن‌شناس، جلوه‌های نور و مردان استوارتر از دماوند نامید و تصریح کرد: مردم و رزمندگان همیشه حامی و پشتیبان روحانیت و علما بوده‌اند.
قائم مقام جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: اگر روحانیت قدمی بر می‌دارد به پشتوانه امت حزب‌الله است.
شاعر متخلص به سالک با بیان اینکه شهید، سالک الی الله است، ابراز کرد: وقتی سالک می‌خواهد به سمت معبودش حرکت کند یک نقطه آغازی دارد و بعد از آن باید ایستگاه‌های مختلفی را طی کند تا به منزل آخر برسد.
وی با اعلام اینکه شهدا این ایستگاه‌ها را طی کرده‌اند، اظهار کرد: ایستگاه اول ایمان است و البته خیلی سخت که سالک باید مجنون محبوبش شود.
وی با گذر از ایستگاه اول، هجرت را ایستگاه بعدی عنوان کرد و گفت: این هجرت نه از نوع جغرافیایی بلکه به معنای کنده شدن و از نوع درونی است و باید از باطل به حق، از ظلمت به نور، از شیطان به خدا، از دجال به ولی عصر (عج)، از یزید به سيدالشهدا (ع) و از آمریکا به سمت امام (ره) رفت.
حجت‌الاسلام تقوی بیان کرد: اگر هجرت درست انجام نشود به ایستگاه بعد نمی‌رسیم و برای تحقق هجرت باید از این دنیا خود را رها کرد.
وی ایستگاه سوم را ایستگاهی عجیب و از نوع جهاد برشمرد و اعلام کرد: باید در این مرحله ایمان جلوه کند تا بتوان سینه به سینه دشمن جنگید.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور شعار «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم» را پیام همه مجاهدان اسلام اعلام کرد و افزود: بعد از طی سه ایستگاه به ایستگاه آخر یعنی شهادت می‌رسیم.
مؤلف کتاب با بیان اینکه وقتی مجاهدی شهید می‌شود فرشتگان الهی به او احسنت می گویند، با درود به نمک شناسی شیخ نمر گفت: وی روحانی شهید، عالم شجاع و مبارزی بود که این ایستگاه‌ها را به درستی طی کرده بود، امروز تجلیل از شیخ نمر، تجلیل از روحانیت، علم تقوا و جهاد است.
قائم مقام جامعه روحانیت با یادآوری مجاهدت‌های آیت‌الله میرزای شیرازی، شیخ فضل الله نوری و شهید مدرس، آنان را نمونه‌هایی از روحانیون پیشتاز برشمرد و گفت: مبارزه و جهاد شیوه روحانیت است و روحانیت همیشه در دفاع پیشتاز بوده است.
این روحانی مبارز در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا تبلیغ علیه روحانیت زیاد است، گفت: تأثیر این جریان بر جامعه فراوان است، پیاده سازی دموکراسی، مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر دروغی بزرگ در منطقه است، امروز حامیان اصلی داعش، شیطان بزرگ و صهیونیست هستند.
حجت‌الاسلام تقوی برترین جهاد را ایستادگی در برابر طاغوت و زدن حرف حق در برابر آنان دانست و افزود: شیخ نمر باقر النمر این کار را به خوبی انجام داد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های بی دریغ امام جمعه پاکدشت به عنوان خطیب نمونه جمعه کشور، اضافه کرد: محور فعالیت‌های فرهنگی در شهر امام جمعه است که از طرف رهبری جامعه معرفی می‌شود و نماز را اقامه می‌کند.
وی با یادآوری فتنه سال ۸۸ خاطر نشان کرد: مردم پاکدشت واقعاً در مهار این فتنه کمک بسزایی کردند، رشادت‌های مردم پاکدشت فراموش نشدنی است و در تاریخ ماندگار خواهد ماند.
تقوی در پایان با اشاره به بیش از ۴۰ شهيد مدافع حرم در شهرستان پاکدشت، تأکید کرد: پاکدشتی‌ها امروز هم در دفاع از حرم پیشتاز هستند.
حجت الاسلام حسن لزومی امام جمعه شهرستان پاکدشت در ابتدای این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به حضار، گفت: شهید شیخ نمر باقر النمر از مدرسین طلاب خارجی در حوزه علمیه پاکدشت بوده و در دهه‌ ۶۰ شمسی در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهرستان نماز اقامه کرده است.
مرکز امور رسیدگی به مساجد تاکنون ۱۹ نشست از نشست‌های «ستارگان محراب» ویژه بزرگداشت مفاخر ائمه جماعات را در سطح استان تهران برگزار کرده است.
در این مراسم مصطفی صابر خراسانی به شعر خوانی و مرتضی طاهری به مداحی پرداختند.
همچنین در پایان این برنامه از یادمان عالم شهید شیخ نمر باقر النمر(ره) توسط حجت‌الاسلام تقوی رونمایی شد.
یادآور می‌شود، شیخ نمر باقر النمر ۱۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۴ در سن ۵۶ سالگی توسط دولت سفاک سعودی به شهادت رسید.


محمد فرخی

منبع

مطلب تجلیل از شیخ نمر، تجلیل از علم، تقوا و جهاد است/ رونمایی از یادمان شهید شیخ نمر باقر النمر(ره) در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.