قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

یک روخانومامه عربی چاپ لندن در گزارشی به اظهارات اخیر مدیر‌جمهور آمریکا دربه همراهره سفرش به کشورهای حاشیه خلیج فارس پرداخت و نوشت وی پایگاه «العیدید» قطر را به مزایده گذاشته و از سوی دیگر به همراه غارت اموال کشورهای مذکور به ریش آنها می‌خندند.

روخانومامه الکترونیکی «رأی الیوم» در سرمقاله خود به قلم «عبدالبه همراهری عطوان»، واقعیت به همراهج خواهی آمریکا از عرب‌ها و به تمسخر گرفتن آنها را آشکار انجام.

در این مقاله آمده هست: خدا را سپاس می‌گوییم که دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا دست از یاوه گویی و پرچانگی برنداشته و هر از گاهی اظهاراتی رویدادی به زبه همراهن آورده یا توئیت هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می کند که زیادی از مواضع و اسرار چگونگی برخورد وی به همراه آقام ما و دغدغه هایشان را برملا می‌کند و تناقض آرا در داخل دولت و نهادهای آمریکا دربه همراهره زیادی از بحران‌های ناحیه و بخصوص قطر را نشان می‌دهد.

ترامپ امروز در گفت‌وگویی طولانی به همراه یکی از رویدادنگاران شبکه سی‌بی‌ان آمریکا به سفر چهار روزه اخیر «رکس تیلرسون» وزیر خارجه این کشور به ناحیه پرداخت که به قصد میانجیگری بین قطر و ائتلاف چهارجانبه عربستان، امارات، بحرین و مصر انجام انجام گرفت.

مدیر جمهور آمریکا همچنین از دلایل انتخاب ریاض به عنوان اولین مقصد سفر خارجی خود در مقام ریهست‌جمهوری آمریکا نقل کرد گفت.

دو نکته زیاد حیاتی در نقل کردان ترامپ مطرح هست که به همراهید روی آن دقت شود تا بفهمیم که چگونه این آقا عرب‌ها را تحقیر انجامه، آنها را به به همراهزی گرفته و پول‌هایشان را به یغما می‌برد.

نکته اول خودستایی و فخرفروشی ترامپ در مصاحبه هست که می گوید برای مقامات سعودی شرط گذاشته به ریاض نمی‌آید مگر آن که آنان میلیاردها دلار برای خرید سلاح از آمریکا و سرمایه گذاری در این کشور به واشنگتن بپرداخانومد و زمانی که این شرط را پذیرفتند به همراهر سفر به عربستان را بست در حالی که همسر و دختر بزرگش و همچنین «جرد کونشر» داماد ترامپ و دوست بنیامین نتانیاهو، او را در این سفر همراهی انجامند.

نکته دوم در اظهارات ترامپ این هست که می گوید اگر آمریکا بخواهد پایگاه هوایی «العیدید» خود در قطر را به جای دیگری منتقل کند ۱۰ کشور آماده میزبه همراهنی از آن هستند و همه هزینه‌های انتقال و راه اندازی آن را که میلیاردها دلار برآورد می شود، خواهند داد.

ترامپ می‌خواهد به وضوح بگوید که علت سفرش به عربستان جایگاه دینی و سیاسی آن در ناحیه و جهان نبوده و فقط برای پول به ریاض رفته و به چیزی که خوهسته رسیده هست.

ترامپ پس از رسیدن به واشنگتن به همراه فخر و غرور می‌گوید که به همراه دستی پر از میلیاردها دلار پول به آمریکا به همراهزگشته که این به معنای پیدا انجام گرفتن کار برای زیادی از افراد بیکار در جامعه آمریکهست.

اما در خصوص پایگاه هوایی العیدید به همراهید گفت تنها ۲ کشور و نه ۱۰ کشور ممکن هست که از میزبه همراهنی آن در صورت انتقال از قطر هستقبه همراهل کنند که نخستین آن عربستان هست که پیش تر به دلیل تهدیدهای القاعده و اسامه بن لادن سرانجامه وقت آن خوهستار خروج این پایگاه از خاک خود انجام گرفته بود.

دومین کشوری هم که می تواند میزبه همراهن پایگاه هوایی العیدید به همراهانجام گرفت امارات عربی متحده هست هر دو کشور امارات و عربستان دو عضو برجسته ائتلاف چهارجانبه ضد قطر و تنها دو کشوری هستند که می توانند هزینه ای این پایگاه را به دلیل تمکن مالی بپرداخانومد.

خلاصه به همراهید گفت ترامپ پایگاه العدید را به مزایده گذاشته و به دنبه همراهل به همراهلاترین قیمت هست که از کشور میزبه همراهن یا همان قطر آغاز می شود آن هم در شرایطی که ترامپ در مقابل حفظ این پایگاه در قطر لقمه چربی از ذخیره ارزی این کشور به همراهلغ بر ۳۲۰ میلیارد دلار می خواهد یا اینکه به رقبه همراهی قطر یا همان ریاض و ابوظبی که صندوق ذخیره ارزی آن ها ۹۰۰ میلیارد دلار یا زیاد تر هست چشم دوخته هست.

معلوم نیست چه کسی در این مزایده به همراهلاترین مبلغ را پرداخت خواهد انجام، اما شک نداریم که  ترامپ تا زمانی که قدرت در کاخ سفید را به دست دارد، روند به همراهج‌خواهی از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را ادامه خواهد داد.

شاید اگر بگوییم همه مواضع ضد و نقیض ترامپ، تیلرسون، وزیر خارجه و ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در قبه همراهل مساله میان شیخ نشین ها فقط نمایشی برای به همراهج خواهی از این کشورها هست، مبه همراهلغه نانجامه به همراهشیم و در واقع این افراد مجموعه به همراهزیگر در حال ایفای نقش خود هستند.

تیلرسون از قطر جانبداری انجامه و به همراه آن معاهده توقف حمایت از تروریسم را امضا می‌کند و می گوید که پاسخ قطر در مخالفت به همراه شروط ۱۳ گانه دشمنانشان منطقی هست.

اما ترامپ در اظهارات تلویزیونی خود اعلام می کند که در روابط آمریکات به همراه قطر تجدید نظر انجام گرفته زیرا سران این کشور به حمایت مالی از تروریسم معروف هستند و ما به آنها گفته ایم نمی توانید چنین کاری کنید.

ترامپ افزود: ما به همراهید تروریسم را گرسنه نگاه داریم تا بمیرد نه اینکه به کشورهایی ثروتمند اجازه دهیم به این وحشی‌ها غذا بدهند.

مدیر جمهور آمریکا به دنبه همراهل گرسنه نگاه داشتن تروریسم وحشی نیست چون آمریکا خودش تروریسم را ساخته و پرورانده وهمچنان هم این مساله ادامه دارد.

آمریکا در واقع به دنبه همراهل گرسنه نگاه داشتن آقام کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و چپاول پول‌های آنها به هر بهانه ای هست و در واقع این وضعیت چیزی جز ریشخند زدن به عرب ها نیست.

منبع

مطلب «ترامپ» پایگاه هوایی آمریکا در قطر را به مزایده گذاشته و ریش اعراب می‌خندد در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.