قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی تعلیم و پرورش به همراه اشاره به اجرای سند تغییر در تعلیم و پرورش اظهار داشت: بر اساس این سند و به همراه دنبال تحقق اهداف سند تغییر بنیادین، پلن های تعلیم و پرورش درحال تغییر و تغییر هست.

وی ادامه داد: مسئولان وقت تعلیم و پرورش در دهه ۸۰ به همراه طرح تعداد پیش فرض از جمله تغییر نیازهای جامعه، مطلوب نبودن تعلیم و پرورش فعلی، عدم شکوفایی هستعدادهای دانش‌آموزان و دغدغه‌های اولیا در این خصوص، ترغیب به به همراهز خوانی نظام تعلیم و تربیت و تدوین سند تعلیم و پرورش انجام گرفتند.

نوید ادهم افزود: در این سند، نگرش و رویانجام ما از نوع نگاه به آینده هست زیرا دانش‌آموزان قرار هست در جامعه آینده، خانومدگی کنند و نیاز به فراگیری مهارت‌های خانومدگی در آینده دارند؛ بنابراین سعی انجامیم در تغییرات شده از حداکثر فناوری هستفاده کنیم و اگر موفق شویم، مفاد موجود در سند را اجرایی کنیم، تعلیم و پرورش نیکوی خواهیم داشت.

دبیرکل شورای عالی تعلیم و پرورش، دنیای آینده را دنیای فناوری و اطلاعات خواند و خاطرنشان انجام: دانش‌آموزان به همراهید مهارت هستفاده از فناوری‌های جدید را بیاموخانومد و به علم روز مجهز شوند زیرا این یک ضرورت اجتناب ناپذیر هست.

وی افزود: در دنیای آینده فرهنگ در خانومدگی انسان‌ها زیاد موثر و نقش کلیدی دارد پس برای نیکو زیستن در دنیای آینده، امروز نظام تعلیم و تربیت به همراهید مهارت های جدید را به نسل آینده بیاموزد و دانش‌آموزان به همراهید مهارت‌های لازم را برای خانومدگی در دهکده جهانی دارا به همراهشند و از آنجا که جامعه ما یک جامعه دینی هست تعلیم مهارت‌های اخلاقی در مدارس از اهمیت به همراهلایی برخوردار هست.

نوید ادهم، اجرای تکمیل سند تغییر بنیادین و تحقق اهداف سند را نیازمند عزم جدی جامعه و همکاری سایر نهادها به همراه تعلیم و پرورش عنوان و اعلام انجام: تهیه زیرساخت‌های اجرای سند در زمینه‌های مختلف از جمله تغییرات کتب درسی، تعلیم معلمان و زیرساخت اقتصادی در حال انجام هست.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات در راه اجرای سند، زیرساخت اقتصادی و کمبود اعتبه همراهرات لازمه هست و در این رهستا به مجلس شورای اسلامی برای دیدن اعتبه همراهرات لازم تأکید انجامیم.

دبیرکل شورای عالی تعلیم و پرورش، تنوع بخشی به محیط های یادگیری را از جمله زیرساخت تجهیزاتی سند تغییر برشآقا و تصریح انجام: فرآیند یادگیری به همراهید علاوه بر محیط های کلاسی در خارج از کلاس‌ها نیز صورت گیرد بنابراین نوع تجهیزات و فضای فیزیکی مدارس در یادگیری دانش‌آموزان موثر هست.

وی از افزایش زیاد از ۲ برابری پژوهشکده‌های دانش‌آموزی رویداد داد و عنوان انجام: حرکت به سمت کسب شایستگی‌ها و تقویت آن در دانش‌آموزان یکی از اهداف و از کلیدواژه‌های سند تغییر هست.

نوید ادهم، موضوع هویت را یکی از بحث‌های اصلی سند تغییر خواند و اظهار انجام: موضوع هویت در دانش‌آموزان به همراهید تقویت شود و این موضوع به همراهید از دوران دبستان آغاز شود تا دانش‌آموز به ایرانی بودنش افتخار کند و همواره به کشورش وفادار به همراهانجام گرفت.

وی، وضعیت اجرای سند تغییر در تعلیم و پرورش را رانجام گرفتیابنده توصیف انجام و افزود: وزیر تعلیم و پرورش همانطور که در پلن‌های ارائه انجام گرفته به مجلس شورای اسلامی نیز تأکید انجامه بود در پلن‌های مختلف، اجرای سند تغییر را اساسی ترین وظیفه می‌داند و بر عملیاتی انجامن آن اصرار دارد؛ بنابراین اگر عزم ملی در اجرای این سند در سطح کشور وجود داشته به همراهانجام گرفت به همراه تمرکز بر اجرای آن طی تعداد سال، می‌توان شاهد شکل‌گیری تعلیم و پرورشی تأثیرگذار و در خور و شایسته ایران اسلامی به همراهشیم.

دبیرکل شورای عالی تعلیم و پرورش در خصوص تجهیز همه مدارس کشور به فناوری‌های نوین گفت: در تعلیم و پرورش برای به‌روز انجام گرفتن و مجهز انجام گرفتن همه مدارس به تجهیزات و فناوری‌های نوین، زیرساخت‌های لازم در اغلب مناطق کشور وجود دارد و امیدواریم به همراه تخصیص منابع افزایش، مدارس را به فناوری‌های روز تجهیز کنیم؛ به صورت حتم در رهستای توسعه عدالت این زیرساخت‌ها دربرخی مناطق محروم ایجاد انجام گرفته و به همراه تأمین اعتبه همراهرات لازم در سایر مناطق نیز این زیرساخت‌ها فراهم می‌شود.

وی به همراه اشاره به بحث‌های مطرحه انجام گرفته در خصوص تعطیلات زمستانی گفت: تعلیم و پرورش به تعطیلات مدارس از منظر تعلیم و تربیت و اهداف تعلیم و پرورش می‌نگرد و آغاز سال تحصیلی از نظر ما مهرماه و پایانش منطقهیور ماه هست.

نوید ادهم به آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۷۶ در خصوص تقویم تعلیمی اشاره انجام و افزود: معتقدیم ساماندهی تقویم تعلیمی به همراهید به تعلیم و پرورش تفویض شود و در نگاه ما سه ماه تعطیلی تابستان، هیچ توجیهی ندارد و مصوبه مجلس سد راه ما در تغییر این نوع تعطیلات هست بنابراین مصوبه مجلس به همراهید در خصوص تقویم تعلیمی ابداًح شود.

وی ادامه داد: به همراه توجه به اقلیم‌های متفاوت در سطح کشور نیازمند تقویم تعلیمی مختلف هستیم و برای انجام این موضوع می‌توان مثلاً هستان‌ها را در چهار گروه تقسیم بندی انجام و متناسب به همراه اقلیم هر گروه تقویم تعلیمی ارائه انجام بنابراین تعلیم و پرورش به همراه تعطیلات زمستانی مخالف نیست بلکه تحقق آن را منوط به ساماندهی تقویم تعلیمی توسط خود تعلیم و پرورش می داند به صورت حتم در این زمینه صحبت‌هایی نیز به همراه سازمان محیط زیست انجام انجام گرفته هست.

دبیرکل شورای عالی تعلیم و پرورش در خصوص تعلیم زبه همراهن‌های خارجی در مدارس گفت: موضوع تدریس رسمی زبه همراهن‌های خارجی مخصوصا زبه همراهن انگلیسی موضوع جدیدی نیست و مصوبه‌ای در این خصوص نداشته‌ایم؛ از گذشته تدریس رسمی زبه همراهن‌های خارجی در مدارس دوره ابتدایی ممنوع بوده و تدریس آن از دوره متوسطه آغاز می‌شود اما در دوره متوسطه تلاش ما همواره بر ارائه به همراهکیفیت درس زبه همراهن بوده و موفقیت‌هایی نیز در این زمینه داشته‌ایم.

وی افزود: در فرایند تغییر کتاب‌های درسی که در رهستای اجرای سند تغییر شده هست، سعی انجامیم در کتاب‌های جدید زبه همراهن، مطالب مفیدی در خصوص تقویت مهارت‌های شنیداری، گفتاری و دیداری به بچه‌ها تعلیم داده شود و ما معتقدیم زبه همراهن دریچه ورود به یک فرهنگ هست به صورت حتم سن خاصی برای تعلیم زبه همراهن مشخص نانجام گرفته و این مورد در کشورهای مختلف متفاوت هست و ادعا می‌کنیم تغییرات ایجادانجام گرفته در کتاب‌های تعلیم زبه همراهن مفید بوده هست و این موضوع را کارشناسان مربوطه نیز تأیید انجامه‌اند.

نوید ادهم اظهار داشت: در سند تغییر سرمایه‌گذاری ما افزایش روی هویت دانش‌آموزان هست بنابراین اگر بنیه زبه همراهن فارسی در دانش‌آموزان خصوصاً در دوره ابتدایی تقویت شود؛ این موضوع بر فراگیری سایر درس‌ها موثر هست.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تغییر نام وزارت تعلیم و پرورش گفت: واژه تعلیم و پرورش، یک واژه نوظهور در کشور مهست که قدمتی حدود صدساله دارد و ما قبل از آن این واژه را نمی‌بینیم، بنابراین زمانی که ما به همراه نظام تعلیمی بین‌المللی مواجه انجام گرفتیم واژه خارجی مربوطه را به زبه همراهن فارسی تعلیم و پرورش ترجمه انجامیم، این درحالی هست که زمان قبل از آن تنها از یک واژه هستفاده می‌انجام گرفته هست.

نوید ادهم ادامه داد: از ابتدا در این موضوع کژتابی وجود داشت و مخالفینی هم داشت به صورت حتم دو واژه «تعلیم» و واژه «پرورش» لازم و ملزوم یکدیگرند؛ در سند تغییر نیز به این نتیجه رسیده‌ایم که یک‌واژه انتخاب کنیم که هردو مفهوم را برساند و پس از بررسی‌های انجام انجام گرفته به این نتیجه رسیدیم که واژه «تربیت» پیشنهاد شود زیرا واژه تربیت، تعلیم را نیز در بر دارد به صورت حتم این پیشنهاد را شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تأیید انجامه اما تصویب نانجامه هست بنابراین قرار نیست فعلاً این تغییرات انجام شود.

منبع

مطلب تعطیلی سه ماهه تابستان هیچ توجیهی ندارد در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.