قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه سیاست و اقتصاد: آیت‌الله علم‌الهدی، توسعه اشتغال را خنثی‌کننده توطئه دشمن و ضامن تداوم نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمن می‌خواهد جوانان در استیصال بیکاری به این نتیجه برسند که نظام اسلامی کارآمد نیست و به سراغ نظامی بروند که از این استیصال نجاتشان دهد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، ظهر امروز ۱۱ فروردین ماه در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر امام رضا(ع)، با اشاره به ۱۲ فروردین‌ماه، سالروز رفراندوم جمهوری اسلامی، عنوان کرد: نکته‌ای که در تحلیل شخصیت سیاسی امام هادی برای ما قابل‌توجه است، نکته‌ای است که با امروز هم تناسب دارد، فردا ۱۲ فرودین، سالروز رأی قاطع مردم و ملت ما، رأی قاطع ۹۸٫۲ به نظام مقدس جمهوری اسلامی است، چون روز جمهوری اسلامی با سالروز شهادت امام هادی(ع) مصادف شده، یک تحلیل سیاسی در جریان زندگی امام هادی است که آن را امروز بیان می کنم.

وی به دشمنی زیربنایی بنی‌عباس و جریان سکولار با اسلام و جریان امامت اشاره و تصریح کرد: یکی از شگردهای عظیم سیاسی امام هادی(ع)، مقابله با جریان سکولار در حکومت بود؛ البته بنی‌امیه هم در این صدد بودند، منتها بنی‌عباس با یک حرکت زیربنایی و ساختاری قوی‌تری می‌خواستند مسئله حکومت را از دین جدا کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: امام هادی به متوکل نشان دادند که اصل قدرت و حاکمیت، مال خدا است و ما مظهر خدا در روی کره زمین هستیم و لشکر خدا و قدرت خدا برای حاکمیت، در تحت اراده و اختیار ما است. 

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که برخی جریان‌ها در ابتدای انقلاب به دنبال حذف اسلام از جمهوریت بودند، تصریح کرد: امام خمینی(ره) به مناسبت ۱۲ فروردین، فرمودند؛ دشمن ما فقط محمدرضا نبود، هرکس مسیرش مسیر اسلام نباشد، دشمن ماست، با هر اسم می‌خواهد باشد، هرکس کنار جمهوری اسلامی، دموکراتیک بگذارد، دشمن ما هست، هرکس جمهوری دموکراتیک بگوید، دشمن ماست برای این‌که اسلام را نمی‌خواهد، و در صفحه ۴۵۸ کتای صحیفه امام، یک جمله دیگر هم فرمودند؛ «باید دشمن را بشناسید، علامتش هم همین است»، یعنی هر سکولاری دشمن اسلام است. 

مدعیان «لیبرال دموکرات اسلامی» دشمنان اسلام هستند

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که مدعیان لیبرال دموکرات اسلامی، دشمنان اسلام هستند، گفت: کسانیکه می‌گویند ما «لیبرال دموکرات اسلامی هستیم»، امام فرمودند این‌ها دشمن این مملکت هستند ولو به اسم یک جریان سیاسی آمده باشند، دشمن ایران و اسلام هستند؛ و اگر بنا شد این‌ها در قدرت نفوذ کنند، بدانید به فرموده امام(ره) دشمن ما در قدرت نفوذ کرده است.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) خط انقلاب، خط رهبری و ولایت را روشن کردند و مسیر را برای ما تثبیت کردند، این‌که فرمودند من با آرامش دل و اطمینان خاطر از دنیا می‌روم، به خاطر این است که امام فهمیده بود چه کرده است، خط را طوری تنظیم کرده که الآن بیست‌وچند سال از رحلت امام گذشته، اما هنوز به قول آن مرد آمریکایی، امام خمینی از توی قبر دارد بر مملکتش حکومت می‌کند.

تحریم‌ها و تهاجم اقتصادی برای سکولار کردن نظام است

وی فشارهای اقتصادی را تلاش دشمن برای جدا کردن دین از حکومت دانست و ادامه داد: دقیقاً دشمن با برنامه‌های خودش می‌خواهد ما را دچار سکولاریسم کند، حکومت را از دین ما جدا کند، تمام تحریم‌های اقتصادی و تهاجم‌ها اقتصادی برای جدا کردن مردم از دین و درنتیجه، جداسازی حکومت این کشور از دین خدا است، این‌ها اقتصاد را هم مورد تهاجم قرار دادند، سفره مردم را هدف گرفتند برای این‌که بتوانند نسل جوان این کشور را آن‌قدر دچار مصیبت، استیصال و آفت بیکاری کنند که درنتیجه بگویند نظام اسلامی یک نظام ناکارآمد است، سراغ نظامی بروند که مشکل اقتصادی‌شان را حل کند.

دلیل تأکید رهبر انقلاب بر پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در کشور چیست؟

علم‌الهدی، اقتصاد مقاومتی را عامل دفاع از دین و نظام عنوان کرد و یادآور شد: رهبری از ابتدا فرمودند اقتصاد مقاومتی، جنبه دفاع از دین و نظام دارد، لذا امسال را فرمودند «اقتصاد مقاومتی، اشتغال ـ تولید» چون مسئله اشتغال، نوک پیکان دفاع از دین و نظام در مسئله اقتصاد است.

وی افزود: دشمن می‌خواهد با مسئله بیکاری جوانان، تهاجم اقتصادی و به هم زدن نظام اقتصادی ما، جوانان در استیصال بیکاری به این نتیجه برسند که نظام اسلامی کارآمد نیست و به سراغ نظامی بروند که از این استیصال نجاتشان دهد، لذا مقام معظم رهبری از اول سال ۹۵ روی مسئله اشتغال اصرار داشتند.

تولید، تنها راه اشتغال جوانان کشور

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشاتشان در اول خرداد سال ۹۵ فرمودند؛ «خجلت نظام در بیکاری جوانان از خجلت خود جوانان در داخل خانه بیشتر است»، از طرفی تنها راه اشتغال جوانان، مسئله تولید است لذا فرمودند؛ «اقتصاد مقاومتی، اشتغال ـ تولید» چون اگر تولید نبود، اشتغال نیست؛ در همین فرمایشاتشان در روز اول سال فرمودند «اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق بدهیم، اشتغال به وجود می‌آید و مشکل بیکاری که یکی از مصیبت‌های کشور ما، بیکاری جوانان است، برطرف خواهد شد».

توسعه اشتغال، خنثی‌کننده توطئه دشمن و ضامن تداوم نظام اسلامی است

وی تأکید کرد: اگر ما تولید را توسعه دهیم و جوانان اشتغال پیدا کنند، این خط دشمن هم مثل همه جریان‌ها، حرکت‌ها و توطئه‌های دشمن، خاک و خاکستر می‌شود، انقلاب ما تداوم پیدا می‌کند و نظام ما قوی‌تر و نیرومندتر می‌شود.

منبع

مطلب توسعه اشتغال، ضامن تداوم نظام اسلامی است در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.