قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه بین‌الملل: معان مفتی منطقه «آداپازاری» ترکیه ضمن ابراز تأسف از سوزاندن تعدادی کتاب در زمینه تفسیر قرآن و موضوعات اعتقادی گفت: قرار بود که این کتب را به ریهست امور دینی تحویل دهیم، اما نمی‌دانم چرا همکاران ما مرتکب چنین اقدامی انجام گرفتند.

آتش زدن کتاب‌های تفسیر قرآن در ترکیه + تصویربه نقل رویدادگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به گرازش از روخانومامه «الزمان» ترکیه، این کتاب‌های دینی به همراه دنبال توزیع در میان کودکان مکتب‌خانه‌های تعلیم حفظ قرآن منتشر انجام گرفته بود. 

تفاسیر قرآن، «راهنمای مختصر اعتقادات اسلامی» و نسخه‌هایی از کتاب «دین خود را می‌آموزیم» از جمله کتبی بودند که پس از به آتش کشیدن انجام گرفتن، در سطل‌های زبه همراهله انداخته انجام گرفته بود.

دارالافتاء منطقه «آداپازاری» ترکیه در پی انتقاد انجام گرفتید برخی کابران شبکه‌های اجتماعی از سوزاندن این تفاسیر و کتب دینی و انداختن آن‌ها در  سطل‌های زبه همراهله، ناچار به صدور بیانیه‌ای انجام گرفت. 

«یوسف اگار»، معاون مفتی منطقه «آداپازاری» ضمن اظهار تاسف از چنین اقدامی گفت: من از طریق روخانومامه‌ها از این رویداد مطلع انجام گرفتم. قرار بود ما این کتب را به ریهست امور دینی تحویل دهیم، اما من نمی‌دانم چرا همکاران ما مرتکب چنین اقدامی انجام گرفته‌اند؟!.  

«جودت جمال شیکرک»، مفتی این منطقه نیز از سوزاندن آیات و سوره‌های قرآن و کتب دینی به این روش ابراز تاسف و ناآسودهی انجام. 

گفتنی هست، مقامات ترکیه پیش از این نیز تعدادی از کتاب‌های دینی مربوط به «فتح الله گولن»(از مخالفان دولت حاکم بر ترکیه) را در راه‌ها ریخته و آن‌ها را آتش زده بودند. 

آنکارا «گولن» را که از سال ۱۹۹۹ در آمریکا خانومدگی می‌کند به دست داشتن در کودتای نافرجام سال گذشته در ترکیه متهم انجامه و او را رهبر یک سازمان تروریستی می‌خواند. 

منبع

مطلب توضیح دارالافتاء «آدپازاری» دربه همراهره سوزاندن تفاسیر در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.