قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه سیاسی: عضو مجلس رویدادگان رهبری یاری‌رسانی به مسلمانان روهینگیا را مصداق اهتمام به امر مسلمین خواند و گفت: نیکو هست که گروهی از علمای حوزه به بنگلادش رفته و به همراه مسلمانان مظلوم و بی‌پناه میانماری دیدار کنند تا هم تسکین‌‌بخش آلام و دردهای آنان بوده و هم در ارسال و توزیع کمک‌های انسان‌دوستانه به این مظلومان ایفای نقش کنند.

آیت‌الله عبه همراهس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در گفت‌وگو به همراه رویدادگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) دربه همراهره هستمرار نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا توسط ارتش و دولت میانمار از یک‌سو و روند نزولی توجهات به این مسئله در سطح جهانی و به ویژه در دنیای اسلام گفت: سکوت و بی‌تفاوتی در برابر این نسل‌کشی و سکوت جهانی در این به همراهره همراهی به همراه جنایتکاران و ظالمان هست.

جنایات علیه مسلمانان روهینگیا از مصادیق تهدید صلح و امنیت بین‌الملل هست

وی ادامه داد: کمک به مسلمانان میانمار برای حفظ جان، عرض، مال و حیثیت‌شان و یاری به پناهجویان به لحاظ اسکان، مواد غذایی، مسائل بهداشتی بر همه کشورهای اسلامی واجب و از مصادیق اهتمام به امور مسلمین هست.

آیت‌الله کعبی اظهار انجام: علاوه بر این دولت‌های اسلامی موظفند به همراه هستفاده از ابزارهای دیپلماتیک فشارهای سیاسی، حقوقی و اقتصادی بر دولت و ارتش میانمار وارد کنند. جنایات دولت میانمار از مصادیق آشکار نسل‌کشی (Genocide)، جنایات جنگی و علیه حقوق مسلم انسان‌ههست و لذا از مصادیق فصل ششم و هفتم منشور سازمان ملل هست که صلح و امنیت بین‌الملل را تهدید می‌کند.

کشورهای اسلامی پیگیر صدور کیفرخوهست علیه مقامات جنایتکار میانمار به همراهشند

عضو مجلس رویدادگان رهبری به همراه بیان اینکه شورای امنیت سازمان ملل و شورای حقوق بشر به همراهید به این قضیه ورود جدی کنند، گفت: دادگاه بین‌المللی کیفری به همراهید علیه مقامات نظامی و دولتی جنایتکار میانمار کیفرخوهست صادر انجامه و کشورهای اسلامی نیز به همراهید پیگیر صدور این کیفرخوهست به همراهشند و حتی از طریق وکلای بین‌المللی خودشان این کیفرخوهست را تدوین کنند.

وی تأکید انجام: دولت، ارتش، شبه‌نظامیان و تندروهای بودایی همگی در این جنایات شریکند و جهان اسلام نبه همراهید از این کشتار و جنایت به‌سادگی عبور کند.

گروهی از علمای حوزه برای کمک به مسلمانان روهینگیا به بنگلادش اعزام شوند

آیت‌الله کعبی دربه همراهره نقش و وظایف رسانه‌ها و و علمای دینی در قضیه نسل‌کشی مسلمانان میانمار گفت: قطعا رسانه‌ها و به‌ویژه رسانه‌های دینی به همراهید زیاد از پیش به آگاه‌سازی جامعه و تبیین ابعاد دهشتناک این جنایات بپرداخانومد و نگذارند مسلمانان روهینگیا در انزوا و مهجوریت رویدادی و رسانه‌ای قرار بگیرند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور انجام گرفت: از طرفی علمای دینی نیز در محافل و مجالس مختلف به همراهید به تبیین وظایف فقهی و شرعی مسلمانان دربه همراهره کمک به این مظلومان بپرداخانومد و حتی اگر ممکن به همراهانجام گرفت نیکو هست که گروهی از علمای حوزه به بنگلادش رفته و به همراه مسلمانان مظلوم و بی‌پناه میانماری دیدار انجامه و هم به تسکین‌ آلام و دردهای آنان پرداخته و هم در ارسال و توزیع کمک‌های انسان‌دوستانه به این مظلومان ایفای نقش کنند.

منبع

مطلب حضور علما در بنگلادش برای کمک به مسلمانان روهینگیا/ جنایات مقامات میانمار؛ مصداق تهدید امنیت بین‌المللی در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.