قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

به نقل قائم منطقه نیوز، هرتعداد به تازگی علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی منطقهداری پایتخت از به همراهزگشایی خانه موزه سیمین دانشور و جلال آل‌احمد در هجدهم اسفند ماه سال جاری رویداد داده اما علی‌الظاهر این خانه هنوز آماده بهره‌برداری نیست.

فرزان رستمی‌فر مدیر طرح و نظارت این پروژه به همراه اشاره به اینکه خانه سیمین و جلال را می‌شود «خانه دهستان‌نویسی مدرن ایران» تلقی انجام، بیان داشت: پس از درگذشت سیمین دانشور این خانه از محل منابع عمومی منطقهداری پایتخت به درستی خریداری انجام گرفت ولی بعد از آن کار اجرایی مرمت و احیا،‌ به سرعت شکل اجرایی به خود نگرفت. به صورت حتم می‌توان در این موضوع بحث اعتبه همراهرات لازم و نیز حساسیت‌های موجود دربه همراهره خود بنا را نیز در نظر گرفت. به هر تقدیر در دوره مدیریت جدید شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و به دلیل علاقه و اهتمام شخص مدیرعامل، اعتبه همراهراتی درون سازمانی برای مرمت این بنا تامین و عملیات اجرائی مرمت آن آغاز انجام گرفت.

وی ادامه داد: شاید این ساختمان امروز به همراه قدری چشم‌پوشی به مرحله بهره‌برداری از منظر مرمت رسیده به همراهانجام گرفت اما امر احیا و موزه‌آرایی و مواردی که در کل می‌شود گفت منجر به احیا این خانه خواهد انجام گرفت، هنوز به اتمام نرسیده و به حداقل زمانی در حدود سه ماه و اعتبه همراهراتی جدید نیازمند هست.

رستمی فر ادامه داد: نگرانی ما این هست که شاید معاون اجتماعی و مدیرعامل آینده شرکت توسعه، اولویت خود را به ادامه پروژه به همراه رویانجام احیا ندادند و بهتر این هست که مدیر فعلی شرکت توسعه پس از اتمام پروسه مرمت، احیا آن را نیز در پلن خود قرار بدهد.

وی به همراه تاکید بر اینکه آنچه در اسفند ماه سال جاری می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار بگیرد به همراه قدری اغماض، مرمت خانه هست، تصریح انجام: مساله تجهیز خانه و موزه‌آرائی زمان‌بر خواهد بود. به صورت حتم من درک می‌کنم که برای این مساله به همراه کمبود منابع روبرو خواهیم بود اما به نظرم این افتتاح یعنی گذشتن از ایجاد برخی آیتم‌های ضروری برای به همراهزآفرینی این مکان تاریخی؛ به همراه این همه به به همراهور من در نبود منابع مالی بهتر هست پروژه‌ای به بهره‌برداری نرسد تا اینکه به شکلی ناقص به آن اسم بهره‌برداری را بدهیم.

رستمی‌فر به همراه اشاره به اینکه مشاور هر پروژه فرهنگی به همراهید خود را امین منابع عمومی دانسته و مسئول سلامت و عملیات فنی آن را بپذیرد، بیان داشت: پروسه مرمت فیزیکی ساختمان هنوز کارهای به همراهقی‌مانده‌ای دارد و در مرحله بعد نبه همراهید فکر انجام به همراه ترمیم تعداد شی و گذاشتن آنها بر سر جای خود کار تمام خواهد بود. این خانه از کاربری شخصی در حال واسپاری به عرصه حقوق عمومی هست و بر همین اساس پروسه احیا ساختمان و موزه آرایی به حداقل سه ماه دیگر زمان نیاز خواهد داشت.

وی به همراه اشاره به اینکه تاکنون در حدود یک و نیم میلیارد تومان خرج مرمت این منزل انجام گرفته، تصریح انجام که حداقل پانصد میلیون تومان دیگر برای اتمام این پروژه به همراهید هزینه شود تا بتوان بر پله نخست بهره‌برداری آن گام نهاد.

منبع

مطلب خانه موزه «سیمین و جلال» آماده افتتاح نیست/ لزوم احیا پس از مرمت در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.