قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

وزیر راه وشهرسازی، با بیان اینکه افزایش قیمتی نباید در بازار مسکن رخ دهد،گفت: کنترل تورم قیمتی،خانه های خالی را به بازار مسکن باز می گرداند.

به گزارشقائم شهر نیوز، عباس آخوندی وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به وجود ۶۵۰ هزار واحد مسکونی خالی در سال ۱۳۸۵، اظهار داشت: راه‌حل ورود خانه‌های خالی به بازار مسکن این است که تورم قیمتی که در سنوات گذشته رخ داده به تدریج کنترل شود. 

 

وی افزود: همان گونه که در ۴ سال گذشته افزایش قیمتی در بازار مسکن رخ نداده، پس از این نباید افزایش قیمتی در بازار مسکن رخ دهد، تا خانه‌های خالی به چرخه بازار مسکن بازگردند. 

 

*وجود ۱۰۰ میلیارد دلار خانه خالی در کشور 

 

عباس آخوندی درباره خانه‌های خالی، عنوان کرد: ۶۵۰ هزار واحد مسکونی خالی در سال ۱۳۸۵ وجود دارد که در سال ۱۳۹۰ تعداد خانه‌های خالی به یک میلیون و ۶۳۰ هزار واحد رسیده،یعنی ظرف پنج سال یک میلیون واحد اضافه شده،ضمن اینکه ممکن است واحدهای بیشتری به مجموعه موجود مسکن کشور اضافه شده باشد؛ولی فقط در بخش خانه‌های خالی،یک میلیون واحد افزایش یافته است. 

 

وی با بیان این‌که خانه‌های خالی عمدتا در کلان‌شهرها قرار دارند، افزود: اگر میانگین مساحت خانه‌ها در ایران را ۱۳۰ متر فرض کنیم و هرمترمربع از خانه‌های خالی را کمتر از ۳ میلیون تومان درنظر بگیریم؛قیمت هر واحد مسکونی چیزی در ۴۰۰ میلیون تومان یعنی کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار می‌شود. 

 

به گفته آخوندی براساس این آمار،یک میلیون واحد مسکونی خالی یعنی حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار عدم بهره‌وری اقتصادی در ایران وجود دارد.

منبع: فارس

منبع

مطلب راه‌حل ورود خانه‌های خالی به بازار مسکن در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.