قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

در ابتدای مراسم، حمزه سپهریان، مدیرعامل مؤسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و آرامگاه شهید آیت‌الله مدرس، گفت: شهید مدرس یکی از برجسته‌ترین فرازهای تاریخ معاصر ایران قبل از انقلاب بوده هست.

وی به همراه بیان اینکه امروزه زیارتگاه شهید مدرس به قطب فرهنگی ناحیه تبدیل انجام گرفته هست، افزود: امروزه زیارتگاه شهید آیت‌الله مدرس(ره)، يكی از مکان‌هایی هست كه همواره مورد توجه آقام، مسئولان هستانی، کشوری و زائرانی که به کاشمر سفر می‌کنند، هست.
سپهریان اظهار انجام: اين مجموعه به همراه دارا بودن زیارتگاه، فرهنگسرا و کتابخانه، موزه، آشپزخانه عمومی، پارک، مجموعه به همراهزی کودکان، مهدالرضا(ع) و وجود فضای اسکان موقت و نظافت مطلوب نسبت به سایر مکان‌های اقامتی منطقهستان، توانسته همه‌ساله زائران و گردشگران زیادی حتی گردشگران خارجی را جذب خود کند.
وی گفت: به همراه توجه به اینکه شهید مدرس (ره) به عنوان یک شخصیت ملی مطرح هست، همه‌ساله و هم‌زمان به همراه دهم آذرماه علاوه بر زائران، شخصیت‌ها و مسئولان کشوری در این مکان حضور می‌یابند.
در حاشیه این مراسم، حمید عشقی، دبیر این محفل ادبی در گفت‌وگو به همراه ایکنا به همراه بیان اینکه امسال شاهد برگزاری شانزدهمین شب شعر «جناب آقا شهید» در کاشمر هستیم، افزود: در این شب شعر تعدادی از شاعران منطقهستان، هستان و کشور آخرین سروده‌های خود را در رهستای معرفی جایگاه، شخصیت، سیره، افکار و اندیشه‌های بزرگ‌آقا عرصه دین و سیهست قرائت انجامند.
عشقی رانجام گرفت و شکوفایی اشعار و ادبیات در خصوص سبک خانومدگی مُدرس، امکان ارتبه همراهط هستعدادهای جوان به همراه بزرگان حوزه شعر و آشنایی به همراه خانومدگی شهید مُدرس و شخصیت ایشان را از اهداف این شب شعر دانست.
وی بیان انجام: در شب‌ شعر «جناب آقا شهید» علی داودی، شاعر و مدیر دفتر شعر حوزه هنری کشور، نادر بختیاری شاعر آئینی و ترانه‌سرای برجسته کشور، محمدرضا اکرامی‌فر، شاعر و غزل‌سرای برجسته کشور، محمدجواد غفورزاده شفق شاعر و دبیر شورای شعر انجمن ادبی رضوی مؤسسه آفرینش‌های هنری، محمدعلی سالاری ثانی، شاعر آئینی و عضو شورای انجمن ادبی رضوی و رضا رحیمی عنبران، شاعر جوان خراسان رضوی و عضو شورای انجمن رضوی، علی اصغر داوری ترشیزی، مهدی نصیرپور، سیدحجت نبوی، نسرین نامور و مرضیه هاشم‌زاده از شاعران کاشمری آثار ادبی و اشعار خود را به همراه موضوع شهید مدرس(ره) برای دوستداران و علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی که در این مراسم حضور داشتند قرائت انجامند.

منبع

مطلب شب‌شعر «جناب آقا شهید» در کاشمر در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.