قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه جهاد و حماسه ــ شهید قاسم اسلامیان امیری، متولد ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۴۲ بود که ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۴۲ در عملیات والفجر ۸ به هنگام اقامه نماز به شهادت می‌رسد.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت

به نقل رویدادنگار ایکنا، در رهستای گرامیداشت و تجلیل از مقام شهیدانی قرآنی و نیز تکریم خانواده شهیدانی قرآنی، دیدارهای هفتگی جامعه قرآنی از خانواده معظم شهیدانی قرآنی به همراه حضور اساتید، قاریان و مدیران قرآنی، در روزهای چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود.
جامعه قرآنی عصر امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه؛ میهمان خانواده عموی شهید محمود اسلامیان‌‌امیری بودند و در این دیدار به همراه خصوصیات و شاخص‌ترین اخلاق شهید مورد نظر آشنا انجام گرفتند.
این دیدار سی‌ و پنجمین دیدار جامعه قرآنی به همراه خانواده شهیدان در سال ۹۶ بود که امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه؛ تایم ۱۵ در منزل شهید قاسم اسلامیان‌امیری انجام انجام گرفت.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت
رحیم قربه همراهنی، مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج پایتخت بزرگ، به همراه اشاره به این موضوع که ستاد شهیدانی قرآنی از سال ۹۲ شکل گرفته هست، گفت: شهیدانیی که قاری، حافظ و معلم قرآن بودند را شناسایی انجامیم تا به عنوان الگوی سبک خانومدگی به جامعه و جوانان ارائه دهیم.
وی افزود: ترویج فرهنگ ایثارو مقاومت افرادی که به همراه روحیه انقلابی و جهادی تا آخرین لحظه خانومدگی‌شان از قرآن دفاع انجامه‌اند، قطعا می‌تواند به الگوسازی برای جوانان کمک کند.
مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج پایتخت بزرگ تصریح انجام: در یادواره سوره‌های سرخ همه خانواده‌های شهیدانی قرآنی را گردهم آورده‌ایم و تا کنون در پایتخت زیاد از ۳۳۰ شهید و معلم قرآنی را شناسایی انجامه‌ایم.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت
در ادامه زلیخا وفسی، خانوم عموی شهید اسلامیان امیری اظهار داشت: قاسم سال ۱۳۴۲ در به همراهبل به دنیا آمد. او دانشجوی رشته زبه همراهن فرانسه در دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی بود، به همین دلیل افزایش اوقات را به منزل ما یا خواهرش می‌رفت. ما قاسم را مثل پسرخودمان می‌دانستیم.
وی افزود: پدر شهید یک سال پیش از شهادت قاسم، به رحمت خدا رفت و مادرش سال‌ها پس از شهادتش فوت انجام. مادر شهید در اواخر عمرش آلزایمر گرفته بود و هیچ کس را نمی‌شناخت اما برای‌مان جالب بود به همراه وجود داشتن آلزایمر، اما قرآن را می‌شناخت و تا آخرین لحظه عمرش قرآن تلاوت می‌انجام. مادر قاسم، خانومی زیاد پاکدامن، مؤمن و اهل قرآن بود.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت
خانوم‌‌عموی شهید اسلامیان‌امیری تصریح انجام: قاسم پسر اول خانواده بود. مادر سیده‌اش وی را به همراه قرآن آشنا انجام. قبل از اینکه به کلاس دوم ابتدایی برود، قرآن خواندن می‌دانست و آیات قرآن را به همراه صدایی نیکو قرائت می‌انجام. تلاوت‌هایی از قاسم داشتیم که به مرور زمان، تلاوت‌ها از دست رفت.
وی بیان انجام: قاسم حافظ قرآن بود و در مدرسه‌ای در ناحیه ۱۹ پایتخت؛ صالح‌آبه همراهد، قرآن را تدریس می‌انجام که پس از شهادت قاسم نام مدرسه را به نام شهید «اسلامیان» تغییر دادند.
خانوم عموی شهید اسلامیان‌امیری تصریح انجام: نام دو دخترمان را قاسم انتخاب انجام. نام یکی از آن‌ها مرضیه و دیگری فاطمه هست. قاسم می‌گفت، دعا می‌کنم خداوند چهار دختر به من عطا کند تا نام همه آن‌ها را فاطمه بگذارم.
وی افزود: هر به همراهر که به منزل ما می‌آمد، به همراه فرخانومدانم قرآن می‌خواند. به من و عمویش اصرار می‌انجام که بچه‌ها را به همراه قرآن آشنا کنیم. به دخترانم قرآن و درس اخلاق می‌داد و همیشه حواسش به قرآن اطرافیانش بود تا همه قرآن را یاد بگیرند.
وی به همراه اشاره به خصوصیات به همراهرز اخلاقی شهید گفت: قاسم مهربه همراهن و خوش اخلاق بود. نمازش را اول وقت قرائت می‌انجام تا آنجایی که حین نماز هم در جبهه به شهادت می‌رسد. یعنی به هنگامه اذان وضویش را گرفته بود تا آماده نماز شود که هنگام خواندن نماز در ۱۰ اردیبهشت سال ۶۵ یعنی دو روز مانده به تولدش و در عملیات والفجر ۸ شهید انجام گرفت.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت
وی افزود: قاسم در دانشگاه به همراه شهید همت فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله همکلاس بود. در آنجا به همراه یکدیگر آشنا انجام گرفتند. قاسم به همراه آغاز جنگ درس و دانشگاه را رها انجام و به جبهه رفت. وی ابتدا در لشکر ۲۷ بود و سپس به لشکر ماخانومدران منتقل انجام گرفت. قاسم حدود ۱۱ مرتبه مجروح انجام گرفت.
خانوم عموی شهید اسلامیان‌امیری تصریح انجام: همیشه وقتی قاسم به منزل ما می‌آمد، برای‌مان روضه می‌خواند و آنقدر صدایش نیکو بود که از شنیدن روضه‌هایش دگرگون می‌انجام گرفتیم. او دعای کمیل را زیاد می‌خواند. قاسم زمانی که به شهادت رسید تنها ۲۳ سال داشت و فکر می‌کنم به خاطر قرآنی بودنش بود که خداوند، شهادت را نصیبش انجام.
در ادامه محمدعلی اسلامیان‌امیری، عموی شهید بزرگوار در حالی که اشک روی گونه‌هایش می‌ریخت، اظهار انجام: قاسم و برادرش علی که به خانه ما می‌آمدند به همراه پشتی منبری می‌ساختند و کلاس قرآن برگزار می‌انجامند و در پایان روضه می‌خواندند. قاسم به همراه دو برادرش همیشه در جبهه‌ها بود که قاسم شهید و دو برادرش جانبه همراهز انجام گرفتند.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت
وی افزود: قاسم زیاد مظلوم بود. در آخرین خداحافظی تعدادین مرتبه ما را در آغوش گرفت و بوسید و می‌گفت که می‌دانم که من دیگر برنمی‌گردم.
عموی شهید تصریح انجام: به همراه وجود اینکه سال‌ها از شهادت قاسم می‌گذرد، اما هر به همراهر که نامش را به زبه همراهن می‌آورم، اشک در گوشه چشمانم حلقه می‌خانومد.
در ادامه مرضیه اسلامیان‌امیری، دخترعموی شهید گفت: ۵ ساله بودم که قاسم به شهادت رسید، اما لحظاتی که وی به همراه ما قرآن می‌خواند را به یاد می‌آورم. یک ضبط صوت کوچک داشتیم که قاسم هنگامی که قرآن می‌خواند، آن را ضبط می‌انجام تا زمانی که پیش ما نیست، آن صدای ضبط انجام گرفته را گوش دهیم. قاسم قرآن را از خانوم‌عمویم آموخته بود.
وی افزود: قاسم درآمدی که از تدریس قرآن بدست می‌آورد را به فقرا می‌داد. او در فامیل زیاد اخلاق خاصی داشت و همیشه قرآن به دست داشت و برای من و فاطمه قرآن و اشعارقرآنی یاد می‌داد. برای‌مان به نوعی معلم اخلاقی بود.

مدرسه‌ای که به نام شهید رقم خورد/ معلم قرآنی که به هنگام خواندن نماز شهید انجام گرفت
گفتنی هست؛ در ابتدای مراسم رامین بهرامی به قرائت آیه‌هایی از سوره محمد پرداخت. همچنین در پایان مراسم تصویر یادگاری به همراه خانواده شهید گرفته انجام گرفت.
یاد‌آورمی‌شود، در این مراسم به غیر از رامین بهرامی که قاری قرآن بود، هیچ یک از اساتید و نماینده جامعه قرآنی در دیدار حضور نداشت.

گزارشی از زینب رازدشت

انتهای پیام

 

منبع

مطلب شهادت به هنگام اقامه نماز؛ آخرین برگ خانومدگی معلم قرآن در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.