قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

یک دندانپزشک گفت: باید توجه داشت دندان‌ها مانند بافت‌های پوستی نیستند که خود را ترمیم کنند و اگر به دلیل یک سهل انگاری آسیب ببینند باید توسط دندان‌پزشک ترمیم شوند.

به گزارشقائم شهر نیوز، مصطفی فاطمی،دندانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در خصوص کاشت نگین بر روی دندان‌ها اظهار کرد: معمولا جنس نگین‌هایی که بر روی دندان‌ها کاشته می‌شوند پلاستیک، فلز و کریستال‌های رنگی موجود در بازار هستند.

وی در خصوص مدت زمان ماندگاری این نگین ها بر روی دندان‌ها توضیح داد: مدت زمانی که این نگین‌ها بر روی دندان‌ها باقی می‌مانند به جنس و نحوه چسباندن آن‌ها بر روی دندان‌ها مرتبط است و برخی از این نگین‌ها ممکن است به مرور زمان و مصرف غذاهای سخت از روی دندان کنده شوند.

این دندانپزشک تصریح کرد: کاشت نگین بر روی دندان‌های سالم توصیه نمی شود زیرا ممکن است بعدها اگر فرد بخواهد این ماده را از روی دندان های خود بردارد به دندان مورد نظر آسیب وارد شده و بر روی دندان ناحیه‌ای برای تجمع غذاها بوجود آید.

فاطمی عنوان کرد: کاشت نگین بر روی دندان‌هایی که نیاز به ترمیم دارند منطقی‌تر است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: باید توجه داشت دندان‌ها مانند بافت‌های پوستی نیستند که خود را ترمیم کنند و اگر به دلیل یک سهل انگاری آسیب ببینند باید توسط دندان‌پزشک ترمیم شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از ژل اسید فسفوریک برای کاشت نگین نیز ممکن است، باعث آسیب به مینای دندان شود که این موضوع به تدریج تغییر رنگ دندان را به همراه خواهد داشت.

منبع

مطلب عوارض کاشت نگین بر روی دندان‌ها در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.