قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه جامعه ـ برای اولین به همراهر ۱۰ تولید کننده پوشاک کودکان و تعدادی از طراحان لبه همراهس کودک در جشنواره ملی طراحی لبه همراهس و طراحی پارچه کودک و نوجوان کشور دور هم جمع انجام گرفته‌اند تا اولین گام‌های طراحی لبه همراهس کودک ایرانی ـ اسلامی را بردارند.

لبه همراهس ایرانی برای بچه‌های ایرانی؛ نداریم اما اولین گام‌ها را برمی‌داریم

به نقل ایکنا؛ آیا کودکان ایرانی شایسته پوشیدن لبه همراهس‌های اصیل، زیبه همراه و مختص خودشان هستند؟ آیا چنین لبه همراهس‌هایی در ایران تولید می‌شود؟ آیا تاکنون نگاه جدی به طراحی و تولید لبه همراهس برای بچه مسلمان‌های ایرانی انجام گرفته هست؟ آیا اینکه صرفاً برای کودکانمان لبه همراهس‌هایی از مطرح‌ترین برندهای جهانی خریداری کنیم یعنی کودکمان را زیاد زیاد دوست داریم؟

نخستین جشنواره ملی طراحی لبه همراهس و طراحی پارچه کودک و نوجوان کشور از دیروز آغاز به کار انجامه هست. به صورت حتم طی سال‌های اخیر بخشی از جشنواره مد و لبه همراهس فجر به کودکان اختصاص داشت اما امسال برای اولین به همراهر و به همراه دنبال توجه تخصصی‌تر به حوزه لبه همراهس کودک، این بخش از جشنواره فجر جدا انجام گرفته و به صورت مستقل برگزار می‌شود. جشنواره‌ای که شاید بتواند به سؤال‌های مطرح انجام گرفته در ابتدای گزارش پاسخ‌ دهد.

این اولین گام هست. به رهستی و به همراه کمال تأسف به همراهید گفت اولین گام و اولین به همراهر هست که ۱۰ تولید کننده لبه همراهس کودک و طراحان این حوزه در یک مکان (به صورت حتم کوچک) و زیر یک سقف جمع انجام گرفته‌اند. در سالن شماره ۲ کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابه همراهن حجاب پایتخت.

تعریفی از لبه همراهس کودک ویژه کودک ایرانی نداریم

اولین سؤال رویدادنگار ایکنا از طراحان این بود: «آیا هنگامی که لبه همراهس طراحی می‌کنید به این می‌اندیشید که این لبه همراهس مختص کودکان ایران هست پس به همراهید نمودها و نمادهای خاص ایرانی ـ اسلامی بودن را داشته به همراهانجام گرفت؟»  و پاسخ یک کلمه بود: «خیر». طراحان معتقد بودند تفاوت خاصی در طراحی لبه همراهس کودک برای بچه‌های ایرانی به همراه سایر بچه‌ها وجود ندارد برای اینکه مخاطب چنین مطالبه‌ای ندارد و به نظر نمی‌رسد که حتی به این مسئله فکر انجام گرفته به همراهانجام گرفت. یعنی حتی تعریفی از لبه همراهس کودک ویژه کودک ایرانی نداریم.

شاید در نگاه اول اینگونه تصور شود که به همراه چاپ یک تصویر از دهستان‌های شاهنامه، تصویر و تصویر شهیدان، تصویر ها مربوط به محرم و عاشورا یا نمادهای مذهبی یک لبه همراهس ایرانی ـ اسلامی می‌شود، مسئله‌ای که در نمایشگاه جشنواره فجر سال‌های گذشته نمونه‌های آن را زیاد شاهد بودیم اما در نمایشگاه امسال چاپ کاراکتر و تصویر ها کارتونی زیاد کاهش از سال‌های گذشته بود و لبه همراهس‌ها لطیف‌تر و جالب‌تر و افزایش به همراه تصویر های از گل‌ها و پروانه‌ها و حیوانات طراحی انجام گرفته بودند.

مدلینگ کودک/ همه بچه‌های ایران زیبه همراه هستند پس چرا مدل‌های خارجی؟

مدلینگ در صنعت مد یکی از تأثیرگذارترین عوامل هست؛ بر همین اساس هنگام تبلیغ لبه همراهس کودک تلاش می‌شود از زیبه همراهترین کودک‌ها هستفاده انجام گرفته و تصویر آنها در کاتالوگ‌ها چاپ شود. اما علی‌رغم وجود کودکان زیاد زیاد زیبه همراه و معصوم ایرانی، چیزی که در این نمایشگاه زیاد جلب توجه می‌انجام تصویر ها مدل‌های کودک خارجی بود. بچه‌هایی که تلاش انجام گرفته بود به زیبه همراهترین شکل ممکن به تصویر کشیده انجام گرفته و هستایل، سبک راه رفتن، سبک رفتار، نحوه نشستن و … خاصی که آنها را افزایش شبیه بزرگ‌ترها می‌کند داشته به همراهشند.

اما در بخش طراحی پارچه ایده جالبی به کار رفته بود. تعدادی از طراحان پارچه از نقاشی بچه‌ها برای طراحی پارچه‌ها هستفاده انجامه بودند. پارچه‌هایی که در آنها از رنگ‌ها و طرح‌هایی هستفاده انجام گرفته بود که بچه‌ها افزایش آنها را دوست داشته و در نقاشی‌های خود از آنها هستفاده انجامه بودند.

صنعت شکننده نساجی و تولید پوشاک ایران؛ این تصویر عمومی و غالب از صنعت تولید پوشاک در ایران هست و مدام رویدادهایی مبنی بر ورشکستگی و یا تعطیلی واحد‌های تولیدی به گوش می‌رسد اما در همین شرایط هم به همراهید یک رویداد نیکو داد. ما در کشور تولید کننده پوشاکی داریم که نه تنها در داخل ایران به همراهزار فروش نیکوی دارد بلکه محصولات خود را به ترکیه و آلمان نیز صادر می‌کند.

 

لبه همراهس ایرانی برای بچه‌های ایرانی؛ نداریم اما اولین گام‌ها را برمی‌داریم

مسئول غرفه «سرزمین شاد» در گفت‌و‌گو به همراه ایکنا به همراه اشاره به اینکه پوست بچه‌ها حساس هست پس به همراهید در انتخاب پارچه زیاد دقت انجام، گفت: کارخانه ما در ناحیه آزاد بندر انزلی هستان گیلان قرار دارد و از سه کارخانه تشکیل انجام گرفته هست ما تیم و اتاق طراحی ۴۰ نفره داریم. خودمان کارتون و عروسک تولید می‌کنیم و تصویر ها کارتون‌ها و عروسک‌های خودمان را بر روی لبه همراهس‌هایمان چاپ می‌کنیم. سرزمین شاد یک شعبه در فرانکفورت آلمان و یک شعبه در هستانبول دارد که شعبه هستانبول پخش عمده و صادرات ما را شامل می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که «وقتی می‌خواهید برای بچه‌های ایرانی طراحی کنید آیا به این فکر می‌کنید که این لبه همراهس ویژه کودک ایرانی هست و به همراهید این بچه مسلمان ایرانی بودن در لبه همراهس تبلور داشته به همراهانجام گرفت؟ گفت: وقتی یک برند طراحی انجام می‌دهد که در همه جای دنیا به فروش می‌رود، ما هم از این طراحی هستفاده می‌کنیم اما در این طراحی از المان‌های ایرانی ـ اسلامی که نمی‌خواهیم فراموش شوند هستفاده می‌کنیم. طراحی لبه همراهس بچه مشخص هست. به جای هستفاده از کارتون‌های خارجی از کارتون‌هایی که خودمان طراحی می‌کنیم هستفاده می‌کنیم. مسئولان کارخانه ما دغدغه اشتغال زایی داشته‌اند و برای این کارخانه چشم‌انداز توسعه ترسیم انجامه‌اند. این غرفه پر هست از لوح‌های تقدیر کارآفرین برتر و …؛ یعنی در حالی که زیادی از تولید‌کنندگان خُرد پوشاک و پوشاک بچه در آستانه ورشکستگی هستند و یا ورشکسته انجام گرفته‌اند هم می‌توان به همراه پلن‌ریزی صحیح و تلاش به مرحله صادرات پوشاک رسید.

رقابت ۱۷ تیم ۴ نفره برای طراحی و تولید لبه همراهس کودک

«به همراه همکاری بنیاد ملی مد و لبه همراهس و انجمن طراحان پارچه و لبه همراهس ایران برای اولین به همراهر نخستین جشنواره ملی طراحی لبه همراهس و طراحی پارچه کودک و نوجوان مستقل از جشنواره فجر در حال برگزاری هست» این مطلب را مسئول روابط عمومی نمایشگاه می‌گوید و اضافه می‌کند: بخش‌های مختلفی در جشنواره وجود دارد که در بخش مسابقه دو بخش طراحی لبه همراهس و پارچه وجود دارد و در بخش مسابقه هم ۹۰ اثر در بخش لبه همراهس و ۴۰ اثر هم برای پارچه به دبیرخانه ارسال انجام گرفته که نمایش درآمده هست. بخش خانومده هم به همراه عنوان «از ایده تا اجرا» برگزار می‌شود و در آن ۱۷ تیم چهار نفره شرکت دارند.  

لبه همراهس ایرانی برای بچه‌های ایرانی؛ نداریم اما اولین گام‌ها را برمی‌داریم

روابط عمومی جشنواره از برگزاری «کلاس‌‌های تعلیمی در جشنواره هم نقل کرد می‌گوید و اضافه می‌کند: ۱۰ تولید کننده برتر در جشنواره حضور دارند و در مراسم اختتامیه هم طراح برتر در بخش‌های پارچه و لبه همراهس و برگزیدگان مسابقه خانومده معرفی خواهند انجام گرفت. این جشنواره تلاشی هست برای نزدیکی بخش صنعت و طراحان به یکدیگر.

فضای نمایشگاه زیاد کوچک و غرفه‌ها محدود هستند و نمی‌توان هیچ نماد و ویژگی خاصی پیدا انجام و گفت که بر اساس این نماد یا کاراکتر یا ویژگی اینجا محلی برای نمایش لبه همراهس‌های کودک و نوجوان ایران هست. اولین گام‌ها؛ قدر مسلم زیادی از معایب این جشنواره را می‌توان به خاطر همین اولین گام بودن نادیده گرفت و امیدوار بود به همراه برداشته انجام گرفتن گام‌های بعدی کودکان ایرانی از همان کودکی لذت بر تن انجامن لبه همراهس‌های فاخر، شایسته و منطبق بر اصالت خودشان را تجربه کنند.

یادآوری می‌شود: نخستین جشنواره ملی طراحی لبه همراهس و طراحی پارچه کودک و نوجوان، ۲۴ تا ۲۷ بهمن‌ ماه از تایم ۱۰ تا ۲۰ در سالن ۲ مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان میزبه همراهن علاقه‌مندان هست. 

انتهای پیام

منبع

مطلب لبه همراهس ایرانی برای بچه‌های ایرانی؛ نداریم اما اولین گام‌ها را برمی‌داریم در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.