قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه معارف: مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت‌الله سیدمحمد موسوی‌نژاد، از اساتید حوزه علمیه خراسان، امروز در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، ظهر امروز ۱۱ فروردین ماه، مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت‌ا‌لله سیدمحمد موسوی‌نژاد، استاد اخلاق و مربی حوزه علمیه خراسان، با حضور علما، اساتید، مديران حوزه‌های علمیه مشهد و اقشار مختلف مردم، در مسجد العلی مشهد برگزار شد. 

در این مراسم حجت‌الاسلام شیخ جعفر اسلامی‌فر، سخنران و کارشناس مذهبی و برگزیده نخستین جشنواره تبلیغ مطهر، با اشاره به آیه‌ی ۱۳۳ سوره‌ی آل عمران؛ «وَسَارِعُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ، براى نيل به آمرزشى از پروردگار خود و بهشتى كه پهنايش [به قدر] آسمانها و زمين است [و] براى پرهيزگاران آماده شده است بشتابيد» اظهار کرد: دنیا محل مسابقه است، همه‌ی انسان‌ها در دنیا باید به دنبال جمع کردن زاد و توشه برای آخرت باشند، خوشا به حال آنانکه از این فرصت کوتاه عمر بهره‌برداری بهتر و بیشتری را داشته باشند و زمان‌ها و عمر را هدر ندهند و هرچه بیشتر برای آخرت گام بردارند.

حجت‌الاسلام اسلامی‌فر با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب تصریح کرد: ماه رجب ماه خودسازی و رسیدن به پرودرگار است، این ماه بهترین زمان برای برداشت زاد و توشه است، ورود به ماه رجب و زمینه‌های رحمت پرودگار در این ماه، برای ما بهره‌برداری از عمر را سهل و آسان‌تر می‌کند. 

وی با بیان اینکه ماه رجب را ما اصب نامیده‌اند چرا که رحمت و لطف پروردگار در این ماه آبشار گونه نازل می‌شود، گفت: در این ماه تا می‌توانیم باید از زمینه‌های مغفرت و رحمت الهی، بهتر و بیشتر استفاده کنیم.

وی در خصوص آداب این ماه رحمت اظهار کرد: در این ماه، استغفار بسیار توصیه شده است، چراکه هرچه ذکر خدا و یاد خدا بیشتر بر زبان‌ها جاری شود، ظلمت‌ها از بین می‌رود، انسان از بدی‌ها فاصله می‌گیرد و به سمت نور حرکت می‌کند.

اسلامی‌فر با تاکید براینکه در این ماه، باید اهتمام به روزه گرفتن و ذکر گفتن داشته باشیم، افزود: در این ماه از ثواب روزه گرفتن بی نصیب نمانیم چرا که در ماه رجب روزه بسیار سفارش شده است مخصوصا در اول، وسط و آخر این ماه.

وی با بیان اینکه با گفتن ذکر هم می‌توان از ثواب روزه در این ماه بهره برد، اذعان کرد: اگر کسی قادر به روزه گرفتن در این ماه نیست، می‌تواند هر روز صد مرتبه این تسبیحات را بخواند تا ثواب روزه آن را دریابد: سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا یَنْبَغِى التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَكْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزََّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ.

اسلامی‌فر در ادامه به ییان نکاتی از اخلاقیات استاد آیت‌الله موسوی‌نژاد پرداخت و گفت: ذکر گفتن و انجام مستحبات، با شدت و حدت، از اخلاقیات و محاسن اخلاقی این استاد بود، همچنین ایشان همیشه شاگردان و طلاب خود را به روزه گرفتن و ذکر گفتن توصیه و تشویق می‌کردند، شاگردانشان هم به یاد دارند که همیشه حتی زمانی که ایشان در اتاق خود بودند درصورتی که مراجعه کننده و مصاحبه کننده‌ای نداشتند، مشغول ذکر گفتن بودند.

سفارش به فرهنگ زیارت از توصیه‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد

اسلامی‌فر افزود: از محاسن و توصیه‌های آیت‌الله موسوی‌نژاد سفارش ایشان به طلبه‌ها و عموم در خصوص اهتمام به گسترش فرهنگ ‌زیارت بود و همیشه به طلبه‌های مشهدی می‌گفتند زیارت امام رضا(ع) باعث برکت‌دار شدن این راهی که می‌روید، می‌شود.

اسلامی‌فر همچنین از دیگر توصیه‌های اخلاقی، فرهنگی و دینی آیت‌الله موسوی‌نژاد را توصیه به بزرگداشت و گریه بر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عنوان کرد و گفت: از برنامه‌ها و ویژگی‌های استاد، توصیه و برگزاری مراسمات و برنامه‌های مذهبی اهل بیت عصمت و طهارت برای طلبه‌ها بود که پنجشنبه‌ها در محل مدرسه ایشان برگزار می‌شد.

یادآور می‎‌شود، آیت‌الله سیدمحمد موسوی‌نژاد، از اساتید حوزه علمیه خراسان، ۲۵فروردین‌ماه سال گذشته دار فانی را وداع گفت.

منبع

مطلب مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت‌الله موسوی‌نژاد در مشهد برگزار شد در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.