قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه فرهنگی: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم چهارمحال و بختیاری گفت: دشمنان همواره درصدد خلوت انجامن و دور انجامن آقام خصوصاً جوانان از مساجد هستند لذا مساجد میعادگاه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بودند.

به نقل رویدادگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، به گرازش از رویدادگزاری بسیج از هستان چهارمحال و بختیاری؛ جلسه تشکیل قرارگاه مساجد منطقهستان منطقهانجام در سالن جلسات نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام برگزار انجام گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین کریم سرافراز در این جلسه به همراه اشاره به آیه شریفه ۱۸ از سوره مبه همراهرکه توبه، ” إِنَّما یَعْمُرُ مَساجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَ الْیَوْمِ الآْخِرِ وَ أَقامَ الصَّلاةَ وَ آتَى الزَّکاةَ وَ لَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسى أُولئِکَ أَنْ یَکُونُوا مِنَ الْمُهْتَدینَ” گفت: در اهمیت مسجد و فضیلت آن همین بس که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آن را در ردیف قرآن و عترت بیان فرموده اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام افزود: در قرآن کریم از مسجد تحت عنوان بیت الله و خانه ی خدا نام برده انجام گرفته هست و در احادیث و روایات اسلامی هم از مساجد بعنوان خانه های خدا روی زمین ذکر انجام گرفته هست.

وی، ادامه داد: در صدر اسلام، مسجد هم محل خواندن نماز جماعت و دعا و طلب هستغفار بوده و هم مدرسه ی تعلیم و تربیت و خودسازی، هم مرکز قضاوت و دادگستری و هم د انشگاه نظامی و محل فراگرفتن درس جهاد و شهادت طلبی در راه پیشرفت اسلام بوده هست.

این کارشناس مسایل دینی و مذهبی تصریح انجام: در دوران شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی طاغوت و همچنین در پشتیبه همراهنی از جبهه ها در دفاع مقدس، مساجد همواره پایگاه مستحکم و حیاتی آقام و رزمندگان بود.

حجت الاسلام والمسلمین سرافراز، گفت: مساجد میعادگاه و معراج رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس بود.

وی، به همراه بیان این مقدمه که جایگاه و نقش مسجد در خانومدگی فردی و اجتماعی معلوم و مشخص هست، افزود: برای حفظ قدهست این مکان مقدس که بعبه همراهرتی نقطه اتصال زمین و آسمان بوده و یا به تعبیر حضرت امام خمینی(ره)، مسجد سنگر هست، به همراهید دید وظیفه ما چیست؟

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام به همراه اشاره به روایتی از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم، تأکید انجام: در روز قیامت سه شاکی از ظلمی که در حق آنها انجام گرفته هست به درگاه خداوند متعال شکایت انجام میدهند که عبه همراهرتند از؛ قرآن کریم، مسجد و خاندان مطهر و عترت پیامبر .

حجت الاسلام والمسلمین سرافراز، افزود: در روز قیامت مسجد به پیشگاه خداوند عرضه می دارد، خدایا! مرا رها انجامند و به تعطیلی کشاندند و در اثر بی توجهی به من مرا ضایع و نابود انجامند.

وی، یکی از مصادیق تعطیلی مسجد را بی رغبتی اهالی و همسایگان مسجد به حضور در این مکام مقدس دانست و گفت: حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: زمانی خواهد آمد که از قرآن تنها نوشته های آن به همراهقی می ماند و دیگر هیچ، در آن روز مساجد از نظر عمران و ساخت و ساز آبه همراهدند؛ ولی به لحاظ هدایت گری خراب و ویران اند.

این مقام مسئول، خاطرنشان انجام: به جرأت می توان گفت مصداق امروزی فرمایش امام علی علیه السلام حکومت های عربی ناحیه اند که در رأس آنها عربستان سعودی هست. کشوری که خود را پایتخت جهان اسلام می داند، در تیراژ میلیونی قرآن چاپ می کند و رایگان تقسیم می نماید و مساجد بی نظیر می سازد؛ اما در این مساجد علیه ظلم و ستم آمریکا نقل کردی گفته نمی شود. شیعه را رافضی خوانده و آقام را از خطر شیعه می ترسانند تا مبه همراهدا کسی به صراط مستقیم هدایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین سرافراز، در ادامه برخی از آثار و برکات حضور در مساجد را تبیین انجام و گفت: مسجد مرکز وحدت مسلمین و محلی برای دست یافتن به قرب الهی هست.

وی، برکات علمی، اجتماعی و اخلاقی مسجد را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: یافتن دوست الهی از دیگر برکات مسجد به شمار می رود و انسان های مسجد الگوهای جامعه می توانند به همراهشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه هستان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان انجام: دشمنان همیشه از مسجد بعنوان مرکز نیرومند پشتیبه همراهنی انقلاب و ستاد عملیاتی رهبر انقلاب اسلامی در وحشت و هراس بوده اند و همواره درصدد خلوت انجامن و دور انجامن آقام  خصوصاً جوانان از مساجد هستند.

حجت الاسلام والمسلمین گفت: حضرت امام خمینی (ره) می فرمودند؛ ای ملت مسجدهای خودتان را حفظ کنید. ای حقوقدانها مسجدها را حفظ کنید، روشنفکر غربی نبه همراهشید، بروید به مسجدتان این نهضت به ثمر برسد و مملکت شما نجات پیدا کند.

منبع

مطلب مساجد میعادگاه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بودند در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.