قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

 به نقل قائم منطقه نیوز، نماینده آقام قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب به همراه بیان اینکه تسهیلات به همراهنکی و کمک‌های بلاعوضی که از سوی دولت در نظرگرفته انجام گرفته، نمی‌تواند پاسخگوی مشکلات آقام زلزله‌زده به همراهانجام گرفت، گفت: بنیاد مسکن بدون مشارکت آقام در خصوص ساخت خانه‌ها، افرادی را پای کار آورده و امروز به همراهعث ایجاد تعهداتی برای طرفین انجام گرفته هست که متاسفانه این قرارداد‌ها به نفع آقام نیست.

فرهاد تجری (نماینده آقام قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب) دربه همراهره وضعیت آقام زلزله‌زده کرمانشاه گفت: وضعیت زلزله‌زدگان علیرغم اینکه خدمات زیادی در ناحیه ارائه انجام گرفته، اما هر چه جلو‌تر می‌رویم، مشکلات افزایش بروز می‌کند و نمایان‌ می‌شود، از همین رو لازم هست؛ تدابیری از سوی مسئولان اندیشیده شود تا مشکلات زلزله‌زدگان هر چه سریع‌تر کاهش یابد و به همراه بحران جدیدی در ناحیه مواجه نشویم.

وی به همراه بیان اینکه اگر هریک از این مشکلات به موقع درمان نشود می‌تواند به یک بحران تبدیل شود، خاطرنشان انجام: دستگاه‌ها‌ زیادی از مصوبه همراهت دولت را اجرا نمی‌کنند، از جمله امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده که در ابتدا قرار بود تمامی مناطق زلزله زده را شامل شود، اما به همراهنک‌ها در مقابل این مصوبه مقاومت انجامند و بعد از آن نیز دولت شرایط جدیدی را وضع انجامه هست.

فشار زیادی به آقام زلزله‌زده تحمیل می‌شود

این نماینده آقام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شرایط فشار زیادی را به آقام زلزله‌زده تحمیل می‌کند و در حقیقت محدود انجامن امهال وام‌ها به افرادی که ساختمان‌هایشان تخریبی یا صدمات اساسی دیده هست به نوعی ظلم به سایر آقام زلزله‌زده در هستان کرمانشاه هست، چراکه همه آقام در مناطق زلزله‌زده مانند گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و دالاهو ثلاث به همراهبه همراهجانی… دچار خسارت انجام گرفته‌اند، دیگر فعالیت اقتصادی و کاسبی در این ناحیه رونق ندارد و چرخه اقتصادی تا حدود زیادی از کار افتاده و به کندی پیش می‌رود از همین‌رو امهال وام‌ها به همراهید شامل همه کارگران، کارمندان، کشاورزان ودامداران و…. در این ناحیه شود.

سیستم به همراهنکی در حق آقام زلزله‌زده ظلم می‌کند

تجری به همراه تاکید بر اینکه این مسائل مشکلات و ظلم‌هایی هست که سیستم به همراهنکی در حق آقام زلزله‌زده کرمانشاه می‌کند، تصریح انجام: این اهمال‌کاری‌ها به دلیل عدم مدیریت مقتدر به همراهنکی هست و ما امروز شاهد هستیم که علیرغم مصوبه دولت تمکین نمی‌کنند و هر روز بهانه‌ای جدیدی دارند و اینها به همراهعث می‌شود که مشکلات آقام زلزله‌زده و فشارهای ناشی از این مشکلات افزایش شود.

تسهیلات به همراهنکی و کمک‌های بلاعوض پاسخگوی مشکلات آقام نیست

وی در خصوص اسکان دائم زلزله‌زدگان گفت: ساخت و ساز در حوزه روستایی به همراه کمک دولت و دستگاههای ذیربط و همت خود آقام در حال انجام هست، اما در برخی از حوزه‌ها پیمانکاران توسط بنیادمسکن معرفی انجام گرفتند و تقریبه همراه کار به همراه کندی پیش می‌رود علاوه بر این آقام به همراه یک بدشانسی نیز روبرو انجام گرفتند و به همراه قرار گرفتن در شرایط بد اقتصادی و افزایش نرخ ارز قیمت مصالح ساختمانی از جمله آهن نیز افزایش پیدا انجام و یکبه همراهر مضاعف دیگری بر دوش آقام مناطق زلزله‌زده گذاشته هست. افزایش مصالح ساختمانی و آهن آلات به همراهعث انجام گرفته در این مدت کوتاه وام و تسهیلات بلاعوض خیلی نتواند کارساز به همراهانجام گرفت.

مستاجران هنوز بلاتکلیف هستند

نماینده آقام قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب خاطرنشان انجام: تسهیلات به همراهنکی و کمک‌های بلاعوض که از سوی دولت در نظرگرفته انجام گرفته هست به همراه ضوابط خاصی که به آقام پرداخت می‌شود، نمی‌تواند پاسخگوی مشکلات آقام به همراهانجام گرفت، ضمن اینکه بخش‌هایی از آقام از جمله مستاجران هنوز بلاتکلیف هستند و همچنین بخش‌ها و واحدهایی که در حاشیه منطقه‌ها هستند؛ همچنان تعیین تکلیف نانجام گرفته هست.

قرارداد‌های بنیاد مسکن به نفع آقام نیست

وی ادامه داد: دولت به همراه تسهیلاتی که در نظر گرفته بود، ساخت منازلی به همراه متراژهای ۶۵ متری و ۸۰ متری را آغاز انجام که به همراهعث اعتراضات زیادی از سوی آقام در این به همراهره انجام گرفت، چراکه عده‌ای می‌خواهند فضای در نظر گرفته انجام گرفته از سوی دولت افزایش شود و از روز اول بنیاد مسکن بدون مشارکت آقام در خصوص ساخت خانه‌ها افرادی را پای کار آورده و امروز به همراهعث ایجاد تعهداتی برای طرفین انجام گرفته هست که متاسفانه این قرارداد‌ها به نفع آقام نیست.

تجری به وضعیت روستاییان اشاره انجام و گفت: در حوزه روستایی نیز نیازمند به همراهخانومگری در طرح هادی هستیم چراکه این طرح یک نوع نگاه جدید به ناحیه دارد و اقدام قاطعی در خصوص این موضوع نیز در حوزه هستانداری و بنیاد مسکن نانجام گرفته هست و زیادی از روستا‌ها مانند روستای تپانی در سرپل‌ذهاب یا روستای تیله‌کوه هنوز به همراه ممانعت‌هایی برای به همراهزسازی مواجه هستند و جانمایی جدیدی برای بعضی از روستا‌ها به همراهید می‌انجام گرفت که متاسفانه بنیاد مسکن و مدیریت هستان هنوز نتوانستند در این زمینه تعین تکلیف کنند. این موضوع تصمیم مدیریتی قاطعی را از سوی مسئولان می‌طلبد، چراکه بخشی از آقام خواهان جابجایی روستا هستند.

پوشش مخابراتی در ناحیه به انجام گرفتت دچار اختلال هست

وی به همراه اشاره به مشکلات آبرسانی در روستاهای این ناحیه گفت: از گذشته آب‌رسانی به روستا‌ها در این ناحیه مشکل داشت، اما در حال حاضر این مشکلات افزایش انجام گرفته هست و انتظار ما این بود در این شرایط بحرانی دستگاه‌ها کمک حال آقام به همراهشند که متاسفانه اینطور نبود و گاها هفته‌ای یکبه همراهر هم به برخی مناطق آب به همراه تانکر نمی‌رسد. همچنین پوشش مخابراتی در حوزه‌های مختلف ناحیه به انجام گرفتت دچار اختلال هست.

این نماینده آقام به همراه بیان اینکه در حوزه بهداشت اقدامات معقولی به همراه حضور وزیر بهداشت و رییس اورژانس کشور در بحث نجات و درمان انجام انجام گرفته هست، گفت: بی‌شک این اقدامات نیازمند پیگیری هست و در صورت عدم تداوم این اقدامات مشکلات زیادی، بهداشت عمومی و فردی در ناحیه را تهدید می‌کند و آقام بی‌شک به همراه انواع بیماری‌ها روبرو خواهند انجام گرفت.

نحوه دفع نخاله‌های ساختمانی از مشکلات جدی مناطق زلزله‌زده

تجری به دفع ناصحیح فاضلاب در این مناطق اشاره انجام و گفت: متصدی این موضوع نیز بنیاد مسکن، منطقهداری، فرمانداری وهستانداری هستند و به همراهید این مسائل را ساماندهی کنند، به صورت حتم اقداماتی انجام انجام گرفته، اما به همراهید تکمیل شود. نحوه دفع نخاله‌های ساختمانی نیز یکی از دیگر مشکلات این ناحیه هست این نخاله‌ها می‌تواند بستر رانجام گرفت جوندگان به همراهانجام گرفت که در ‌‌نهایت منجر به بیماریهایی نظیر سالک در ناحیه شود و این نیز یکی دیگر از مواردی هست که ناحیه را تهدید می‌کند، به صورت حتم تدابیری در جلسات تصمیم‌گیری به همراه حضور دستگاههای مسئول اتخاذ انجام گرفته و امیدواریم این تدابیر محقق شود.

وی ادامه داد: به همراهید آمادگی لازم برای مقابله به همراه شیوع بیماری‌های واگیردار در ناحیه را داشته به همراهشیم و اگر امکان پیشگیری دارد، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهیم. همچنین سالم‌سازی محیط، بررسی و خشکاندن ریشه‌های بیماری‌های واگیردار یکی از ضرورت‌هایی هست که به همراه توصیه وزارت بهداشت دیگر دستگاه‌های اجرایی از جمله بنیاد مسکن به همراهید در دستور کار قرار دهند.

منبع

مطلب مقاومت به همراهنک‌ها در برابر امهال وام‌های زلزله‌ زدگان در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.