قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

به نقل قائم منطقه نیوز، مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار سال ١٣٩٦ را منتشر انجام. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و زیاد‌تر نشان می‌دهد که ١٢،١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن هست که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٥، ٠,٣ درصد کاهش یافته هست.

در سال ١٣٩٦، ٤٠,٣ درصد جمعیت ١٠ ساله و زیاد‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن هست که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٥)، ٠.٩ درصد افزایش یافته هست.

نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن هست که ٢٥,٣ درصد از فعالان این گروه سنی در سال ١٣٩٦ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات سالانه‌ی نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به سال قبل ٠.٦درصد کاهش یافته هست.

تعداد شاغلان در سال ١٣٩٦ به ٢٣ میلیون و ٣٧٨ هزار و ٦١٣ نفر رسید که نسبت به سال گذشته ٧٩٠ هزار و ٥٦١ نفر افزایش یافته هست. نسبت اشتغال در سال ١٣٩٦ به ٣٥,٥ درصد رسید که نسبت به سال ١٣٩٥ افزایش ١.٠ درصدی داشته هست.

بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٦، ١٠,٤ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نانجامن کار به همراه تایم زیاد‌تر و…) کم‌تر از ٤٤ تایم در هفته کار انجامه و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی هست که ٣٨.٨درصد از شاغلان ١٥ ساله و زیاد‌تر، ٤٩ تایم و زیاد‌تر در هفته کار انجامه‌اند.

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٦، بخش خدمات به همراه ٥٠,٤ درصد زیاد‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده هست. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت به همراه ٣٢.٠ درصد و کشاورزی به همراه ١٧.٦ درصد قرار دارند.

 

منبع

مطلب نرخ بیکاری سال گذشته ۱۲.۱ درصد اعلام انجام گرفت در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.