قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

علیرغم آنکه در حال حاضر مبه همراهدله به دلار در به همراهزارهای جهانی سلطه دارد، وضعیت آن به عنوان قدرتمند ترین واحد پولی در معرض تردید قرار گرفته هست و به زودی این تسلط از بین خواهد رفت.

به نقل قائم منطقه نیوز به گرازش از Russia Today، جیم اونیل، اقتصاددان و رییس سابق نهاد مدیریت دارایی گلدمن ساکس، در این خصوص عنوان انجامه هست که سرمایه گذاران ”به همراهید به همراهور کنند” که دلار تا ابد حیاتیترین ارز دنیا نخواهد بود. 
نظر اقتصاددانان در خصوص از بین رفتن نقش محوری دلار در آینده نزدیک

اونیل که در کنفرانس بین المللی نمایشگاه نفت ابوظبی حضور یافته بود در مورد این سوال که تا چه حد فکر می کند تاثیر دلار (در به همراهزارهای جهانی) به تدریج رو به کاهش گذارد اذعان انجام که در این خصوص دو پاسخ مختلف دارد که این پاسخ ها در مقابل هم قرار می گیرند.

به گفته ی اونیل، می توان گفت که” هرگز این اتفاق نخواهد افتاد زیرا به هر حال دلار، دلار هست! این در حالی هست که آلمان اخیرا به شریک نخست تجاری چین تبدیل انجام گرفته و وقتی شما اینطور چیزها را می بینید به همراهید به همراهور کنید که  در آینده دلار به اندازه ای که امروز حیاتی هست نقش محوری نخواهد داشت”.  

لازم به ذکر هست که در یک اقدام قابل توجه علیه سلطه ی جهانی دلار،  چین  به عنوان یکی از بزرگترین وارد کنندگان انرژی دنیا اخیرا پلن های امسال خود را برای انعقاد قراردادهای نفتی ای که مبلغ قراردادی آن به یوان پرداخت شود اعلام نموده هست. این قرارداد شرکای تجاری چین را قادر خواهد ساخت که مبلغ قرارداد را یا به طلا پرداخت کنند و یا به همراه تبدیل یوان به طلا از تبدیل سرمایه شان به دلار یا قراردادن آن تحت دارایی های چینی جلوگیری کنند. 

عدم مبه همراهدله به همراه دلار نه تنها برای چین، بلکه برای روسیه نیز یک اولویت راهبردی هست. این دو کشور انتظار می رود قرارداد موجود سه ساله ی سوآپ نفتی، که به موجب آن مبه همراهلغ قراردادی به یوآن و روبل پرداخت می شود، را تمدید انجامه و به این طریق از فرصت هستفاده از ارز داخلی افزایش بهره مند شوند. معنی این تمدید آن خواهد بود که سهم دلار در حال کاهش پیدا انجامن هست. 

اونیل در این خصوص اظهار انجامه هست که ” فکر نمی کنم به همراه قطعیت بتوانید بگویید که تا ۱۰ سال آینده (سلطه) دلار پایان می یابد، اما پیشرفت های ژئوپلیتیک ای که در حال رخ دادن هست این را می رساند که وضعیت در آینده ممکن هست تغییر کند”.

منبع

مطلب نظر اقتصاددانان در خصوص از بین رفتن نقش محوری دلار در آینده نزدیک در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.