قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه فرهنگی: رئیس حوزه هنری لرستان گفت: کتاب «سفید، سیاه، خاکستری» با موضوع نقد رمان‌های دفاع مقدس توسط حوزه هنری منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، محمد امیدی‌پور، رئیس حوزه هنری لرستان امروز، هشتم دی‎ماه با اشاره به انتشار کتاب «سیاه، سفید، خاکستری» در لرستان، گفت: این کتاب نخستین کتاب در حوزه نقد رمان دفاع مقدس است که در استان لرستان به چاپ می‌رسد.
وی با بیان این‌که در این اثر پژوهشی سه رمان معروف در حوزه ادبیات دفاع مقدس مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، افزود: این رمان‌ها شامل «آداب زیارت»، «عقرب روی پله‌های راه‌آهن اندیمشک» و «سفر به گرای ۲۷۰»  درجه آثاری بوده که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.
رئیس حوزه هنری لرستان اضافه کرد: عنصر شخصیت در این سه کتاب محور تحلیل در این اثر پژوهشی قرار گرفته به‌طوری‌که وجوه مثبت و منفی شخصیت‌ها و تاثیر آن در شکل‌گیری روایت داستانی برای خواننده آشکار شود.
امیدی‌پور پرداختن به نقد ادبی را مسئله‌ای مهم و تاثیرگذار در توسعه ادبیات معاصر دانست و افزود: اگر می‌خواهیم شاهد گسترش ادبیات داستانی در حوزه دفاع مقدس باشیم باید برای نقد ادبی در این حوزه برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم و در واقع کار یک اثر ادبی با انتشار آن به پایان نمی‌رسد بلکه حیات واقعی آن پس از انتشار آغاز و نقد ادبی زمینه مناسبی برای ادامه حیات یک اثر ادبی فراهم می‌آورد.
وی گفت: کتاب «سفید، سیاه، خاکستری» به قلم حدیث ندری نگارش یافته و قرار است دی‌ماه سال‌جاری به بازار نشر عرضه شود.
منبع: روابط عمومی حوزه هنری لرستان

منبع

مطلب نقد رمان‌های دفاع مقدس در کتاب «سفید، سیاه، خاکستری» در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.