قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه حوزه‌های علمیه: استاد تفسیر حوزه علمیه گفت: ذکر یونسیه از دعاهای قرآنی است که موجب اجابت دعای این پیامبر(ص) شد به همین دلیل این ذکر معروف شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی، امروز دوم اردیبهشت ماه در ادامه تفسیر سوره مبارکه انبیاء با اشاره به داستان حضرت یونس(ع) و گرفتاری وی در شکم ماهی و دعای وی که به ذکر یونسیه معروف است گفت: در قرآن کریم مطرح شده که حضرت یونس وقتی دعا کرد خداوند فرمود ما او را از این اندوهی که داشت نجاتش دادیم.

وی با بیان اینکه ذکر یونسیه معروف شده و جایگاهی پیدا کرده است افزود: این قاعده عمومی است که هر انسان مومنی که دست به دعا بردارد خداوند بنابر حکمتش اجابت می کند.

هادوی تهرانی تصریح کرد: یکی از بزرگان به نقل از سیداجاق فرموده بودند که اگر کسی ذکر یونسیه را ۱۸۷۵ بار در روز بدون اینکه وسط آن حرفی زده شود و در طی ۴۰ روز بگوید دعایش مستجاب می‌شود.

این استاد تفسیر حوزه بیان کرد: حضرت یونس یک مرتبه این ذکر را یکبار گفت و مستجاب شد و اگر کسی یکبار همان طور که حضرت یونس بگوید مستجاب می شود ولی چون ما در رتبه ایشان نیستیم گفته‌اند با آن تعداد گفته شود که حداقل یکی از آن‌ها مورد اجابت قرار گیرد.آخرت محل بروز پنهان‌های دل همه انسان‌هاست زیرا در دنیا همه مانند همدیگر می‌خورند راه می‌روند و فعالیت دارند اگر چه هر کدام با نیت و اهداف متفاوتی هستند. 

منبع

مطلب نقش ذکر یونسیه در اجابت دعا در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.