قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

گروه حوزه‌های علمیه: کاردینال دوبست، رئیس امور کلیسایی کشور فرانسه و هیئت همراه عصر امروز دوم خرداد ماه با جمعی از مدیران حوزه علمیه خواهران دیدار و در این دیدار بر ایجاد کمیته علمی مشترک اسلام و مسیحیت تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) حجت‌الاسلام و المسلمین رضا اسکندری شیرازی، معاون فرهنگی حوزه خواهران در این دیدار در سخنانی گفت: رسالت انبیاء توسعه معنویت در میان بشر بوده است و این محور در میان همه انبیاء بدون استثناء مشترک است.

وی افزود: مع الاسف بشر از تعالیم انبیاء دور شده است و برخی با هزینه‌های گزاف در دنیا تلاش می کنند تا بشریت را به سمت مادی‌گرایی و نگاه‌های شهوانی سوق دهند.

اسکندری با بیان اینکه موضوعات مشترک برای پیگیری و ایجاد راه‌کار میان اسلام و مسیحیت متعدد است بیان کرد: یکی از این محورها، خانواده است که جایگاه مهمی در میان ادیان دارد همچنین موضوع آینده بشریت از دیگر موضوعاتی است که می‌توانیم در تعاملات علمی بین الادیانی مورد بحث و توجه قرار دهیم.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران عنوان کرد: ما معتقدیم که خداوند برای خانواده ساختار مشخصی متشکل از زن و مرد ایجاد کرده و این جایگاه را جزء نشانه‌ها و آیات خود می‌داند که با شکل‌هایی از خانواده که امروز در برخی کشورها و فرهنگ‌ها ایجاد می‌شود متفاوت است.

وی تاکید کرد: از این رو همجنس‌بازی که در برخی کشورها جنبه رسمی و قانونی پیدا کرده و می‌کند با اسلام و مسیحیت سازگاری ندارد و این روند رسمیت یافتن آن نیز نگران‌کننده است.

اسکندری اظهار کرد: همچنین آینده بشریت براساس تعالیم همه ادیان آینده‌ای درخشان و امیدوارکننده است و ما هم معتقدیم که روزی انسان کامل یعنی حضرت بقیت‌الله از طرف خداوند ذخیره برای بشریت است تا آینده آنان را در مسیر معنویت تضمین کند.

در ادامه این دیدار، حجت‎الاسلام و المسلمین محمد زیبایی‌نژاد، رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده حوزه علمیه خواهران در سخنانی گفت: قدرت‌های امروز جهانی با پذیرش دهکده جهانی به این بحث دامن می زنند و به تقویت آن می‌پردازند ولی دهکده جهانی به صورت طبیعی نیازمند شهروند جهانی است.

وی افزود: برای تربیت شهروند جهانی برای این دهکده نیازمند حرکتی جهانی هستیم که این حرکت متاسفانه با دخالت قدرت‌های جهانی به سمت حذف دین و خداوند از صحنه زندگی بشر است.

زیبایی‌نژاد بیان کرد: اسناد نهادهای بین‌المللی در زمینه خانواده و … به سمتی است که ابتدا در صدد حذف دین و خدا و معنویت از زندگی و خانواده است و در مرحله بعدی نیز تبدیل دین و خداوند به متهم ردیف اول در عقب‌ماندگی جوامع بشری که باید دغدغه‌مندان دین در میان همه ادیان همکاری مشترک برای مقابله با این پدیده داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه نهادهای دینی در دنیا از اقتدار لازم برای مقابله با این روند برخوردار نیستند و همکاری لازم نیز در این عرصه وجود ندارد.

زیبایی‌نژاد همچنین خواستار تولید نشریه مشترک و برگزاری نشست‌های علمی پیرامون موضوعات مورد دغدغه طرفین برای تبیین نطرات اسلام و مسیحیت شد. 

همچنین کاردینال دوبست در سخنانی گفت: اگرچه دنیای امروز تغییرات زیادی کرده است و در حقیقت تبدیل به یک دهکده شده ولی ارتباط با خدا و معنویت را نمی‌توان نایده گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به یک هارمونی و نظم در بحث خانواده بیاندیشیم اظهار کرد: میزان عمر انسان‌ها با رشد تکنولوژی افزایش یافته است و به همین میزان هم زندگی در ابعاد عقیدتی، جنسیتی و فرهنگی شرایط متفاوتی به خود می‌گیرد و هنر ما هست که بتواند رابطه میان عقل و ایمان را در سازمان دادن به خانواده حاکم کند.

دوبست ادامه داد: باید عشق و عدالت و حترام متقابل در زندگی و خانواده مورد اهمیت قرار گیرد تا بتوانیم در کنار یکدیگر بهتر زندگی کنیم.

رئیس امور کلیسایی کشور فرانسه با بیان اینکه برخی به دنبال محکوم کردن و زیرسؤال بردن رابطه عشق‌آمیز و توام با معنویت هستند تاکید کرد: باید مسیر تعامل درست با دیگران را بیابیم و از آن در مسیر ترویج معنویت استفاده کنیم.

دوبست تصریح کرد: برای من به عنوان فردی که مسئولیت دینی بر عهده دارم این است که مخاطبان خود را در این شرایط جهانی به سمتی سوق دهم که رابطه آنان با خداوند تقویت شود.

کاردینال دوبست تصریح کرد: باید روح خود را برای آنچه خداوند می‌خواهد پالایش کنیم زیرا با وجود جریان جهانی‌سازی در قالب دهکده جهانی باز هم هر فرهنگی شیوه خاصی برای تفسیر فرهنگی و شیوه زندگی خود دارد و نقش مرد دینی این است که تحولات را همان طور که متناسب با فرهنگ‌هاست بپذیرد و نسبتی میان آن و معنویت و ایمان ایجاد کند.

همچنین فریبا علاسوند، عضو شورای سیاستگزاری حوزه‌های علمیه خواهران در سخنانی بر لزوم تداوم ارتباطات علمی میان صاحبنظران حوزه خواهران و صاحبنظران دینی در فرانسه برای بررسی موضوعات مشترک میان ادیان اسلام و مسیحیت تاکید کرد.

منبع

مطلب همجنس‌بازی در تضاد با تعالیم اسلام و مسیحیت است/ اتحاد علمای ادیان برای مقابله در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.