قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است واشنگتن باید به دنبال فرصت‌های همکاری با مسکو باشد.

 به گزارش قائم شهر نیوز، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن باید به دنبال فرصت‌هایی برای همکاری با مسکو باشد اما در عین حال درباره تهدیدات احتمالی نیز گوش به زنگ باشد.

وی تأکید کرد: «دخالت‌های سایبری بی‌سابقه روسیه و مداخلات نظامی این کشور در سوریه چالش‌های قابل توجهی را برای روابط دوجانبه ما و همچنین برای ثبات بین‌المللی بوجود آورده است به همین دلیل هوشیار بودن ما در برابر تهدیدات احتمالی ضروری است، حتی در زمانی که به دنبال زمینه‌هایی برای همکاری مشترک با روسیه هستیم».

وزیر امور خارجه آمریکا در یادداشتی که در آستانه ترک وزارت خارجه این کشور با روی کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» در کاخ سفید نوشت، به تشریح آنچه معتقد است موفقیت‌های دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا بوده است، و همچنین حوزه‌های تمرکز برای دولت آتی این کشور پرداخته است.

جان کری در این یادداشت، همچنین موضع خود درباره اوضاع در شرق اوکراین، جنگ در سوریه و روابط با دیگر کشورها نظیر ایران، کوبا و کره شمالی را نیز تشریح می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرده است موضع دولت اوباما در خصوص تحریم‌ها علیه بخش‌های مالی، انرژی و دفاعی روسیه می‌تواند با اجرای توافقنامه مینسک درباره اوکراین لغو شود.

علاوه براین، دیپلمات ارشد آمریکا می‌گوید اهمیت تلاش‌های دیپلماتیک برای تضمین راه‌حل دیپلماتیک در سوریه ضروری است.

بنا بر این گزارش، روابط میان واشنگتن و مسکو در دوره ۸ ساله ریاست‌جمهوری باراک اوباما رو به تیرگی گذاشته است.

هفته گذشته، دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد و اوباما نیز دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روس و همچنین تعطیلی دو ساختمان دیپلماتیک را به بهانه مداخله ادعایی مسکو در روند انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور صادر کرد. مقامات روسیه مکررا مداخله در امور اوکراین و انتخابات آمریکا را رد کرده‌اند.

منبع

مطلب واشنگتن باید به دنبال فرصت‌های همکاری با مسکو باشد در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.