قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

چین در دستوری دشوارگیرانه اعلام انجامه هست که همه شرکت های تجاری متعلق به کره شمالی در این کشور به همراهید تعطیل شود.

به نقل قائم منطقه نیوز، براساس دستور صادره از سوی چین ، به این شرکت ها ۱۲۰ روز پس از قطعنامه روز ۱۲ سپتامبر شورای امنیت مهلت داده انجام گرفته هست که از چین خارج شوند.

وزارت به همراهزرگانی چین بیانیه مذکور دربه همراهره تعطیلی این شرکت ها را رسما در تارنمای خود منتشر انجامه و آورده هست که این دستور شامل شرکت های مشترک چینی و کره شمالی هم می شود.

رویدادگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش انجامه هست که این یکی از تازه ترین اقدامات توام به همراه فشار اقتصادی چین علیه کره شمالی پس از محدودانجامن صادرات نفت و سوخت به این کشور هست.

به نظر می رسد که به همراه نزدیک انجام گرفتن زمان سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به چین در ماه نوامبر، این کشور تصمیم گرفته هست فشار افزایشی را بر کره شمالی به همراه دنبال توقف پلن تسلیحاتی اتمی این کشور وارد کند.

وزارت به همراهزرگانی چین افزوده هست که این تصمیم براساس قطعنامه ای هست که شورای امنیت سازمان ملل پس از آزمایش ششم اتمی کره شمالی تصویب انجام.

به همراه این حساب شرکت های کره شمالی و شرکت های مشترک این کشور و چین تا قبل از روز نهم ژانویه به همراهید کسب و کارشان را در چین تعطیل کنند.

مدتی قبل وانگ یی وزیر خارجه چین گفت که شورای امنیت به همراهید فشار بر کره شمالی را برای مهار این کشور تانجام گرفتید کند. اظهارات وی به این تعبیر انجام گرفت که چین به همراه تحریم های دشوار پیونگ یانگ موافقت خواهد انجام.

چین از سوی آمریکا، کره و ژاپن برای تحریم سوخت و جلوگیری از صادرات آن به کره شمالی پس از ششمین ازمایش اتمی این کشور نیر زیر فشار قرار داشت و در نهایت محدودیت هایی در این زمینه برای کره شمالی درنظر گرفت.

وزیر خارجه چین همچنین گفته هست که ما مخالفت آزمایش اتمی کره شمالی هستیم و از این کشور می خواهیم راه درست را انتخاب انجامه و زیاد از این به تحرکات تنش زا دست نخانومد.

وانگ تصریح انجام که تحریم ها نیمی از راه حل محسوب می شوند اما به همراهید توجه داشت که نیمه دیگر راه حل گفت وگو برای پایان دادن به بحران هست.

برخی تحلیلگران بر این به همراهورند که جلوگیری از صادرات سوخت و نفت به کره شمالی ممکن هست به همراهعث ناآرامی و حتی فروپاشی در این کشور شود.

منبع

مطلب چین کره شمالی را تحریم انجام در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.