قائم شهر نیوز اطلاعیه

قائم شهر نیوز

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

طبق اندازه‌گیری شاخص دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست، کیفیت هوای پنج مرکز هستان کشور طی ۲۴ تایم گذشته در شرایط ناسالم و حتی خطرناک برای گروههای حساس قرار گرفت و در این میان اهواز رتبه نخست را کسب انجام.
به نقل قائم منطقه نیوز، سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلان‌منطقهها و مراکز هستانها در ۲۴ تایم گذشته منتهی به ظهر امروز (چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه) را به‌طور تکمیل مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، شاخصهای ذرات معلق کاهش از ۲٫۵ میکرون و آلاینده‌های جوی در مراکز برخی هستانهای کشور افزایش از حد انتظار وجود داشته و به همین منظور پنج مرکز هستان به شرایط خطرناک، زیاد ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس رسید.

به‌ترتیب آلودگی هوا، اهواز به همراه شاخص به همراهلاتر از ۳۰۰، یزد به همراه شاخص ۲۱۳، بومنطقه به همراه شاخص ۱۵۱ف اصفهان به همراه شاخص ۱۲۶ و خرم آبه همراهد به همراه شاخص ۱۱۸ در شرایط خطرناک، زیاد ناسالم و ناسالم واقع انجام گرفتند.

بر اساس گزارش به‌دست‌آمده ۱۴ مرکز هستان کشور، شرایط بهتری را داشتند و کیفیت هوای آنها روی مرز سالم قرار گرفت و ساکنان این هستانها که پایتخت نیز جزو آنان بود به‌سبب برخی ناپایداریهای جوی روزهای گذشته و وزش به همراهد موقتی، هوای سالم را هستنشاق انجامه‌اند.

به صورت حتم هوای هستان پایتخت از ظهر امروز به همراه وزش به همراهد موقتی رو به بهبود نهاد و کیفیت آن پاک انجام گرفت.

اما طی این مدت کیفیت هوای هشت هستان کشور به شرایط پاک رسید و در این میان ساری به همراه شاخص ۲۴ پاک‌ترین مرکز هستان کشور لقب گرفت.

بنابر تمهیدات اندیشیده‌انجام گرفته از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کاهش از ۲٫۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ به همراهشند شرایط کیفیت هوا سالم هست و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

منبع

مطلب کیفیت هوای ۵ مرکز هستان ناسالم انجام گرفت در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

0 نظر تا کنون ارسال شده است.